reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Komunikat starostwa

Aktualności16.05 o 13:23Komentarzy: 18
Oleśnickie starostwo informuje o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.* * *

Rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Oleśnicki na rok szkolny 2022/2023, odbywać się będzie za pomocą elektronicznego systemu Nabór firmy VULCAN

https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat/app/

Uruchomienie systemu (rejestracja kandydatów i składanie Wniosków o przyjęcie) rozpocznie się

od 16 maja 2022 r. i potrwa do 20 czerwca 2022r.

System udostępni pełną ofertę edukacyjną wszystkich szkół publicznych prowadzonych przez Powiat Oleśnicki.

Kandydaci do powiatowych szkół będą mogli rejestrować się w elektronicznym systemie naboru indywidualnie (czyli samodzielnie założyć konto po wejściu na stronę internetową https://dolnoslaskie.edu.com.pl)

O tym, jak poruszać się w systemie rekrutacji można się dowiedzieć na przygotowanym filmie: „Akcja Rekrutacja” dostępnym na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl na serwisie YouTube

Kandydaci dowiedzą się w jaki sposób złożyć wniosek, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, jakie dokumenty dostarczyć do szkół, na co zwrócić szczególną uwagę, aby we wrześniu znaleźć się w wymarzonej szkole.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

Fakt19.05 o 15:01

Przecież nauczyciele to wg rodziców darmozjady, od których można tylko wymagać i pisać na nich skargi. W efekcie nie ma kto dzieci uczyć.Nikt młody do tego zawodu nie idzie. Kto może, zwłaszcza w dużych miastach, zmienia pracę.

Zgłoś
:(18.05 o 19:06

Po 6 klas pierwszych w liceach? A kto tam będzie uczył? Straszne braki w kadrze nauczycielskiej. Matematyków i fizyków ze świeczką szukać. Nie ma ludzi do pracy niestety w szkołach.

Zgłoś
Do Monia18.05 o 16:46

Masz rację, ale nie bardzo wiem skąd na to wziąć pieniądze, bo musieliby zatrudnić dodatkowych nauczycieli, ci którzy pracują mają mnóstwo nadgodzin.

Zgłoś
Xxx18.05 o 06:32

...też bym wyjechał, Oleśnica to takie serialowe Wilkowyje

Zgłoś
klara18.05 o 06:31

Młodzi ocenią jak zostali potraktowani i wyciągną wnioski... Oleśnica już ma zaledwie 35 tys. mieszkańców za kilka lat to miasto stanie się klubem seniorów....młodzi wyjadą

Zgłoś
Bino18.05 o 06:21

to jest efekt POPIS-u...

Zgłoś
Rodzic 418.05 o 06:19

Tak się dzieje, kiedy politycy mieszają w edukacji zamiast zająć się prawdziwymi problemami, których w naszym kraju nie brakuje. Szkoda mi młodych ludzi...

Zgłoś
Monia18.05 o 06:14

W LO I i II powinno być co najmniej o dwie klasy więcej, czyli 6 klas oraz jeśli wystąpi taka potrzeba dodatkowa dla młodzieży ukraińskiej. Razem 7 klas. Jeśli jako dorośli nie zadbamy o młode pokolenie to w przyszłości nie bądźmy zdziwieni ich rewanżem...

Zgłoś
Refleksja 17.05 o 20:38

Lo 1 powinno popracować nad ludzkim podejściem do dzieci. Z opisów na Google wyłania się, aż strach pomyśleć jeśli jest prawdziwy, obraz szkoły nastawionej na wizerunek, wyścig szczurów, a nie na młodego człowieka z jego problemami, których teraz mnóstwo. Szkoły dużych miastach mające bardzo dobre wyniki, mają dużo lepsze opinie od uczniów, więc jak widać da się zrobić, żeby był balans.

Zgłoś
Rodzic17.05 o 20:29

Ten rok i następny to będzie masakra. W LO 1 i 2 zrobiono po 1 dodatkowej klasie( w sumie 5) a w przypadku półtora rocznika powinno ich być po 6. We Wrocku procentowo powstało jeszcze mniej dodatkowych klas. Będzie ciężko biedne dzieciaki,sześciolatki posłane do 1zej klasy, które przez cały proces edukacji są traktowane jak króliki doświadczalne.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube