reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
20℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Brutalny napad na taksówkarza! Młoda kobieta i dwóch mężczyzn w areszcie

Aktualności12.05 o 16:11Komentarzy: 19
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali trzy osoby, które na terenie gminy Oleśnica napadły na taksówkarza i używając siły zabrały jego samochód. W momencie zatrzymania jedna z osób miała przy sobie dużą ilość narkotyków.7 maja wczesnym rankiem, około godziny 5, oficer dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie od taksówkarza o kradzieży jego pojazdu. Policjanci udali się do jednej z pobliskich wiosek, gdzie miał znajdować się zgłaszający. Z ustaleń wynikało, że taksówkarz kurs rozpoczął we Wrocławiu, gdzie klient poprosił go o zawiezienie do oddalonej o 35 kilometrów miejscowości, aby zabrać swoich znajomych.

Po dotarciu na miejsce dwóch innych pasażerów, kobieta i mężczyzna, wsiedli do taksówki i wspólnie udali się w drogę powrotną. Niezdecydowani klienci poprosili taksówkarza o kurs w kierunku Oleśnicy. Zajęci rozmową nie zważali na czas i przejechane kilometry.

W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki słownej, po czym jeden z nich polecił zatrzymać samochód. Zaskoczony całą sytuacją taksówkarz zauważył jedynie, jak mężczyźni we dwoje opuszczają samochód, po czym nagle jeden z nich wyszarpnął mu kluczyki z auta. Nie zdążył jednak zareagować, gdyż w tym samym czasie drugi napastnik wyszarpał go z pojazdu i uderzając pięścią w twarz przewrócił na drogę. Agresorzy wsiedli do taksówki i odjechali.

Dzięki sprawnej pracy operacyjnej oleśnickich funkcjonariuszy ustalono trzy młode osoby, które dopuściły się rozboju - kobietę w wieku 19 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat. Zostali oni zatrzymani jeszcze tego samego dnia na terenie powiatu trzebnickiego. Nie spodziewali się zupełnie, że w spokojne i słoneczne południe odwiedzą ich mundurowi i dokonają ich zatrzymania.

Policjanci odzyskali skradzione taksówkarzowi auto oraz zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W trakcie prowadzonych czynności w torebce zatrzymanej kobiety funkcjonariusze odnaleźli woreczek strunowy z zawartością amfetaminy w ilości niemal 1000 porcji.

Wszyscy uczestnicy rozboju usłyszeli już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu trafili na najbliższe miesiące do aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Karolina Walczak / KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (19)

D.E.O 16.05 o 14:58

Przykład drapieżności uwaga dziki atakują i ich loszki , podziwiam olesnica policjantkę mam 28 lat mam rentę , mam schizofrenie , jesteś piękna tak jak byłaś w gimnazjum, aktualnie należę do sekty , jestem człowiek deszczu , popieram twoje działania , bez aprobaty brak inicjatywy zawsze

Zgłoś
masakra14.05 o 22:14

pier****ne patusy. przywrócić kare śmierci

Zgłoś
Zandberg13.05 o 14:27

turdzisia A jakiej wiary i ugrupowania są ci sprawcy? JEHOWI

Zgłoś
tur13.05 o 07:10

A jakiej wiary i ugrupowania są ci sprawcy?

Zgłoś
Wiesio denat13.05 o 05:26

Szanowni obywatele koło rynku mieszka taka Bogusia s z paczkpaczkowa która z chłopem ukradła m2 z pracy wylatywala za złodziejstwo jej nikt nie może zatrzymać jak to

Zgłoś
M52B2513.05 o 03:13

E34 na wymarciu...

Zgłoś
Kamil12.05 o 22:45

Co za gnidy?

Zgłoś
Lukasz12.05 o 19:59

Za dużo GTA5 i poryło banie

Zgłoś
MojaOlesnica.pl12.05 o 19:39

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
12.05 o 19:33

Jak można robić rozbój na takie bogactwo jak wieloletni używany samochód warty pewnie z 10 tys. A potem podział na trzy osoby hehehe ale debile. Teraz będą robić w ZK za panienki do towarzystwa

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube