reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
23℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Działacze PO zbierali podpisy ws. zwiększenia kwoty renty

Aktualności12.05.2022 o 14:04Komentarzy: 33
Działacze PO z Oleśnicy poinformowali o zbiórce podpisów ws. podwyższenia kwoty renty socjalnej dla osób z niepełnosprawnościami.***

Renta socjalna przysługuje w Polsce osobom całkowicie niezdolnym do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu. Grupa osób z niepełnosprawnościami, przy wsparciu polityków KO na czele z posłanką Iwoną Hartwich, przygotowała obywatelski projekt ustawy, który zakłada jej podniesienie do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 3010 zł brutto (obecnie to kwota 1217 zł). Inicjatorów ustawy wsparł niedawno przewodniczący PO Donald Tusk.

Stoimy na stanowisku, że osobom z niepełnosprawnościami należą się godne środki do życia, stąd podjęliśmy jako Platforma Obywatelska Powiatu Oleśnickiego decyzję o włączeniu się w zbiórkę podpisów za projektem ustawy. Wczoraj członkowie PO z powiatu oleśnickiego: Piotr Pawłowski, Sebastian Lelas, Wojciech Paszkowski, Paweł Leszczyłowski i Piotr Gajowski zbierali podpisy na terenie Oleśnicy i przekonywali mieszkańców do poparcia praw osób z niepełnosprawnością. Mamy nadzieję, że rząd już wkrótce pochyli się nad problemem skandalicznie niskiej kwoty renty socjalnej dla osób potrzebujących.

Platforma Obywatelska Powiatu Oleśnickiego

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

zwierzyniec14.05.2022 o 16:01

Komu się tak naraziliście że tak was hejtują? Zazdrość i wściekłość widać w komentarzach A wy róbcie swoje Im więcej będziecie działać tym bezsilna wściekłość będzie większa

Zgłoś
Wiktor 14.05.2022 o 15:33

Do Wyborcy: Faktycznie trzeba zabrać Im te renty socjalne i niech zapracują na siebie a nie tylko łapy wyciągają i żądają więcej

Zgłoś
Zbyszek14.05.2022 o 13:42

@wyborco. Niepotrzebny przytyk. Ludziska potrafią też liczyć. Do beneficjentów +500 dotarło, że nie mając +500 ich siła nabywcza była większa niż z +500 plus. Rząd nic nie da bo rząd nic nie ma swojego. Tak to niestety działa. Aby dać jednym trzeba przede wszystkim zabrać drugiemu. A rząd nie zabiera tym bogatym bo ich zwalnia w SSE. Rząd zabiera tym biednym i małym.

Zgłoś
I to nie jest śmieszne 13.05.2022 o 20:05

Taaaaa, to są ci wielcy, od plaskaczy w karczycho, niedoinformowani choć pracują w sekcji promocji, i mistrzowie " ciętej" riposty w czasie sesji Rady Miasta na sznureczku swojego Idola. Im większa ich wielkość tym Oleśnica bardziej ośmieszona. No i lubią wyppczywać za nasze nad Bałtykiem, za bagatela czterdzieści tysi.

Zgłoś
MPrz13.05.2022 o 19:10

Skowyt malutkich Panowie pozdrawiam i jestem ZA

Zgłoś
ISIS13.05.2022 o 09:44

"Cfffffanicy" ! Wasze pozbierane podpisy ABSOLUTNIE NIE WPŁYNĄ na decyzje rządu o zmianie wysokości renty socjalnej. Natomiast ... znacznie zwiększą waszą bazę adresową potencjalnych wyborców, których będziecie agitować w odpowiednim czasie. Ehhh ludzie nie dajcie się nabrać!

Zgłoś
Tak będziemy robić13.05.2022 o 09:11

Będziemy systematycznie przypominać kto zdradził Forum Rozwoju, kto był kretem a kto jego zleceniodawcą, do samych wyborów będziemy głośno o tym mówić żeby Oleśniczanie się opamietali i nigdy więcej na tych ludzi nie głosowali.

Zgłoś
Dno den13.05.2022 o 07:37

@wiem prawda, że syf I zgnilizna moralna? Tacy ludzie rządzą teraz powiatem i miastem. To jest obrzydliwe I odrażające, no i niech ci którzy to zrobili nie myślą sobie, że Oleśniczanie o tym zapomnieli, no nie zapomnieli I brzydzą się tak podłym postępowaniem, na razie nikt głośno o tym nie nowi, do czasu.

Zgłoś
wiem13.05.2022 o 07:14

@Daj Pan spokój, tak wszyscy wiemy, ze za rozwaleniem stoi Adam Horbacz, który donosił wszystko Bronsiowi i z nim się układał. za plecami kumpli.

Zgłoś
wyborca13.05.2022 o 07:12

@oleśniczanin, widać od razu, że jesteś zagorzałym zwolennikiem PiS, bo PO nic nie daje. Zapracuj na wszytko, a nie czekaj aż ktoś ci coś da, nierobie. A teraz jak PiS kradnie, to ci nie przeszkadza?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube