reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
23℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Oleśniccy żołnierze wśród najlepszych kierowców wojskowych

Aktualności12.05.2022 o 11:29Komentarze Facebooka
Żołnierze z 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu rywalizowali o Miano Najlepszego Kierowcy Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w 2022 roku.* * *

W dniu 10 maja w Centrum Szkolenia Logistyki trzech żołnierzy 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji ruchu rywalizowało o Miano Najlepszego Kierowcy Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w 2022 roku.

Rywalizacja wymagała od zawodników wszechstronnego przygotowania. Zmagania rozpoczęły się od testu teoretycznego obejmującego zagadnienia z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych, zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego oraz wiedzy ogólnej z bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Następnie walka o bycie najlepszym wśród kierowców Inspektoratu Wsparcia przeniosła się na placu manewrowy, na którym kierowcy musieli wykazać się umiejętnością prowadzenia pojazdu marki Star 266. Na trasie musieli pokonać slalom, przejechać przez bramkę oraz wykonać manewry parkowania.

Ostatnim zadaniem było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej podczas wypadku drogowego. W zadaniu tym należało zabezpieczyć miejsce wypadku, powiadomić odpowiednie służby medyczne pamiętając o procedurach, udzielić pomocy w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Miło nam poinformować, że w wyniku zaciętej rywalizacji 4. miejsce zajął szer. Michał Smolak.

#WojskoPolskie #SłużymyNiepodległej #Oleśnica

fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, P. Serafin

2. Oleśnicka Kompania Regulacji Ruchu

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube