reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
20℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Test kompetencji cyfrowych IT w dwóch szkołach

Aktualności12.05 o 09:30Komentarzy: 3
Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie przystąpią do ogólnopolskiego testu kompetencji cyfrowych IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej, który trwa w całym kraju.Młodzież weźmie udział w pokazowej lekcji testowej i przy udziale Janusza Cieszyńskiego, Sekretarza Stanu w KPRM oraz przedstawicieli lokalnych władz sprawdzi poziom swoich umiejętności z obszaru IT w ramach III Kongresu Kompetencji Przyszłości.

Seria spotkań w szkołach podstawowych stanowić będzie kolejną odsłonę publicznej sesji rozwiązywania trwającego we wszystkich polskich szkołach sprawdzianu kompetencji cyfrowych
IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej, objętego patronatem honorowym Sekretarza Stanu w KPRM Janusza Cieszyńskiego.

O IT Fitness Test

IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej to darmowy, publiczny test umiejętności cyfrowych online, który pozwoli zbadać poziom kompetencji IT wśród uczniów i nauczycieli w kraju w obszarach takich internet i bezpieczeństwo, a także zdolności wykorzystywania narzędzi do współpracy online i sieci społecznościowych oraz z zakresu rozwiązywania złożonych problemów. Testowanie potrwa do końca roku szkolnego i równolegle odbywać będzie się wśród uczniów z Czech, Słowacji i Węgier. Za IT Fitness Test 2022 V4 stoi branża cyfrowa i nowych technologii z państw Grupy Wyszehradzkiej, w Polsce projektem kieruje Związek Cyfrowa Polska.

Sprawdzian współfinansowany jest ze środków Funduszu Wyszehradzkiego i jest przeprowadzany w naszym kraju przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego. Uczestniczący w nim uczniowie nie tylko otrzymają certyfikat potwierdzający uzyskany przez nich wynik, ale także staną do walki o nagrody takie jak konsole do gier, tablety, głośniki czy słuchawki. O godz. 12:20 w szkole w Twardogórze, a później o 14 w Sycowie odbędzie się spotkanie z udziałem Janusza Cieszyńskiego.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

Idiokracja postępuje12.05 o 14:32

Dzisiaj do podstawowych kompetencji cyfrowych wlicza się znajomość FB, IG, TT, a także umiejętność robienie pionowych filmików na TikToku i tworzenie memów (sic!). Jest naprawdę źle.

Zgłoś
zw-kowalski :-)12.05 o 12:16

ale pier*******

Zgłoś
net12.05 o 10:37

podstawowe umiejętności cyfrowe miała w 2021 r. trochę ponad połowa mieszkańców UE w wieku od 16 do 74 lat (54 proc.). Polska - z wynikiem 43 proc. - jest w tym zestawieniu trzecia od końca (patrz wykres). Za nami znalazły się tylko Bułgaria i Rumunia.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube