reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zielony Budżet Obywatelski? Propozycja radnego Pawła Bielańskiego

Aktualności11.05 o 19:10Komentarzy: 41
Publikujemy interpelację radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem) w sprawie Oleśnickiego Zielonego Budżetu Obywatelskiego.* * *

ZIELONY Budżet Obywatelski

INTERPELACJA

Na kwietniowej sesji Rady Miasta złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie rozszerzenia konsultacji społecznych oleśnickiego budżetu obywatelskiego o kategorię projektów z zakresu ekologii i ochrony środowiska pn. „Zielony Budżet Obywatelski” lub wydzielenia oddzielnej formy konsultacji pn. „Oleśnicki Zielony Budżet Obywatelski".

Na projekty zgłaszane do „Zielonego Budżetu Obywatelskiego” proponuję przeznaczyć pulę 100 tysięcy złotych, z zastrzeżeniem, że pojedynczy projekt nie może przekroczyć kwoty 50 tysięcy złotych.

UZASADNIENIE:
„Zielony Budżet Obywatelski” ma na celu zdiagnozowanie i zaspokajania potrzeb mieszkańców w zakresie szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska, a następnie realizację zadań publicznych.

Mieszkańcy Oleśnicy będę mogli dzięki temu mieć bezpośredni wpływ do poprawy i wzbogacenia miejskiej przestrzeni o walory przyrodnicze i proekologiczne.

W ramach „Zielonego Budżetu Obywatelskiego” będą mogły być składane projekty mające na celu rozwój publicznych, ogólnodostępnych terenów zieleni poprzez budowę nowych obiektów zieleni oraz rewaloryzację istniejących.

Poprzez obiekty zieleni zgłaszane do "Zielonego Budżetu Obywatelskiego" należy rozumieć m.in.:
- zieleńce/skwery,
- "łąki kwietne",
- rabaty kwietnikowe, bylinowe, klomby,
- aleje drzew,
- "zielone przystanki autobusowe",
- tworzenie ogrodów deszczowych
- inne rozwiązania wzbogacające ekosystem.

„Zielony Budżet Obywatelski” to narzędzie społecznego dialogu, które daje mieszkańcom szansę zmiany na lepsze swojego najbliższego otoczenia, pobudza aktywność społeczną i chęć współdziałania.

Pomysł nie jest mojego autorstwa. W wielu miastach Polski zarówno większych jak i tych mniejszych od 2 lat zielone budżety z powodzeniem funkcjonują. CZAS na Oleśnicę!

Paweł Bielański
radny Rady Miasta Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (41)

Mario11.05 o 19:26

Super pomysł! Pewnie burmistrz pójdzie na kontrę i zechce zrobić betonowy budżet obywatelski

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube