reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
20℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Zielony Budżet Obywatelski? Propozycja radnego Pawła Bielańskiego

Aktualności11.05 o 19:10Komentarzy: 41
Publikujemy interpelację radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem) w sprawie Oleśnickiego Zielonego Budżetu Obywatelskiego.* * *

ZIELONY Budżet Obywatelski

INTERPELACJA

Na kwietniowej sesji Rady Miasta złożyłem do burmistrza Oleśnicy interpelację w sprawie rozszerzenia konsultacji społecznych oleśnickiego budżetu obywatelskiego o kategorię projektów z zakresu ekologii i ochrony środowiska pn. „Zielony Budżet Obywatelski” lub wydzielenia oddzielnej formy konsultacji pn. „Oleśnicki Zielony Budżet Obywatelski".

Na projekty zgłaszane do „Zielonego Budżetu Obywatelskiego” proponuję przeznaczyć pulę 100 tysięcy złotych, z zastrzeżeniem, że pojedynczy projekt nie może przekroczyć kwoty 50 tysięcy złotych.

UZASADNIENIE:
„Zielony Budżet Obywatelski” ma na celu zdiagnozowanie i zaspokajania potrzeb mieszkańców w zakresie szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska, a następnie realizację zadań publicznych.

Mieszkańcy Oleśnicy będę mogli dzięki temu mieć bezpośredni wpływ do poprawy i wzbogacenia miejskiej przestrzeni o walory przyrodnicze i proekologiczne.

W ramach „Zielonego Budżetu Obywatelskiego” będą mogły być składane projekty mające na celu rozwój publicznych, ogólnodostępnych terenów zieleni poprzez budowę nowych obiektów zieleni oraz rewaloryzację istniejących.

Poprzez obiekty zieleni zgłaszane do "Zielonego Budżetu Obywatelskiego" należy rozumieć m.in.:
- zieleńce/skwery,
- "łąki kwietne",
- rabaty kwietnikowe, bylinowe, klomby,
- aleje drzew,
- "zielone przystanki autobusowe",
- tworzenie ogrodów deszczowych
- inne rozwiązania wzbogacające ekosystem.

„Zielony Budżet Obywatelski” to narzędzie społecznego dialogu, które daje mieszkańcom szansę zmiany na lepsze swojego najbliższego otoczenia, pobudza aktywność społeczną i chęć współdziałania.

Pomysł nie jest mojego autorstwa. W wielu miastach Polski zarówno większych jak i tych mniejszych od 2 lat zielone budżety z powodzeniem funkcjonują. CZAS na Oleśnicę!

Paweł Bielański
radny Rady Miasta Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (41)

jajkowielkanocne15.05 o 22:51

DLACZEGO DZIAŁA OGRZEWANIE? MGK DORABIA DO PREMII? O CO TU "BIEGA"

Zgłoś
Jaki pan taki kram14.05 o 08:34

Panie Bielański zielonego mamy w Oleśnicy dostatek, lepiej niech pan zajmie sie brakiem szaletu miejskiego w rynku, żeby mieszkańcy nie olewali ratusza chyba że lubisz te klimaty !

Zgłoś
EKO+14.05 o 06:53

Ktoś.mądry inaczej wypalił łąkę kwietnia przy Ludwikowskiej. Na terenie szkółki przy Polnej powinni zostawić teren w spokoju lub zrobić przestrzeń eventową. A nie kolejne patodeweloperki. Czy wycinka starych drzew na Wałach(gratulacje za wysoką ekologiczną świadomość Panie Janie B.).Zamiast wydawać na siłę kolejne pieniądze zadbajmy o to co mamy.

Zgłoś
ole13.05 o 15:38

ładnie to brzmi tylko w Oleśnicy nawet chodników nie ma komu utrzymać

Zgłoś
LP12.05 o 22:09

Bielanski ty nie potrafisz nawet machnąć grzywą. Przydała by się peruka.

Zgłoś
niestetyt12.05 o 14:51

Ponowne wybranie Bronsia to była wielka pomyłka szkoda, że tak późno to zrozumieliście.

Zgłoś
kombatant z Daszyńskiego12.05 o 14:47

Kiedyś narzekaliście na pana burmistrza Bronsia ! potem wybraliście Kołacińskiego też wam nie pasował bo klęczon teraz jest neomylny i co znowu stara bajka ? Może lepiej bedzie jak burmistrzem został by Krzysztof A.Kowalski ?

Zgłoś
za wszystko12.05 o 13:40

Oleśnica to jest pipidówa, już Twardogóra przerasta ten zaścianek, w Twardogórze zagrają tuzy Światowej Siatkówki a u nas dno, pustynia sportowa, kulturalna, betonoza i asfaltoza. Podziękujcie Bronsiowi.

Zgłoś
Dno den12.05 o 12:18

Znowu o Oleśnicy głośno w mediach ogólnopolskich, że nie radzi sobie z uchodźcami z Ukrainy. Nigdzie tak źle nie ma jak w tym mieście.

Zgłoś
O nie12.05 o 12:10

Wszyscy tylko nie Bronś I jego ludzie czyli Karpienko, Bartnik, Jakimiec, Susidko, Hrehorowicz, Marszałek i cała reszta, niemoty z ORS. Oleśnica już tego błędu nie popełni dotkliwie poparzylismy się tymi wyborami.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube