reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
20℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Olkol nadal nie zapłacił pracownikom. Mają jednak szanse na świadectwa pracy?

Aktualności12.05 o 07:15Komentarzy:
Spółka Olkol nadal jest winna pracownikom pieniądze z tytułu zaległych wypłat. Prawdopodobnie wkrótce uruchomiony zostanie dział kadr, dzięki czemu będą mogli odebrać świadectwa pracy.Już wielokrotnie informowaliśmy, że nad spółką Olkol pojawiły się ciemne chmury. Podmiot świadczył usługi w zakresie naprawy i modernizacji taboru kolejowego. Do tego niedawno syndyk masy upadłościowej ZNTK stwierdził, że nie wiążą go żadne umowy z Olkolem, co może oznaczać, że firma formalnie utraciła miejsce wykonywania działalności.

Pracownicy skarżyli się, że od miesięcy nie widzieli należnych im wynagrodzeń za prace. W związku z tym, że nie działa też dział kadr, nie mogą odebrać świadectw pracy, aby ubiegać się o zatrudnienie gdzie indziej. - Pracownicy nadal nie mają wypłaconych zaległych wynagrodzeń, ani wydanych świadectw pracy - stwierdził Paweł Dzikowski z Międzyzakładowego Związku Pracowników.

Jak dodał, rozmawiał ostatnio telefonicznie z dyrekcją, która miała kontaktować się z zarządem firmy. - Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie uruchomiony dział kadr. Nie powiedziano mi jaki to będzie dzień, ale taką otrzymałem informację - dodał.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube