reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
24℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Jutro duża akcja policji. Komunikat oleśnickiej komendy

Aktualności11.05.2022 o 13:50Komentarzy: 18
Policja zapowiada na jutro dużą akcję w całym powiecie. Publikujemy komunikat Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.W dniu jutrzejszym w całego województwa policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne "Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego stwarza zagrożenie bezpieczeństwa osób korzystających z dróg. Najczęściej do wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego dochodzi w obszarze zabudowanym, jednakże skutki wypadków mających miejsce w obszarze niezabudowanym są tragiczniejsze. Niezbędne jest zatem podjęcie działań Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa tych grup uczestników ruchu drogowego. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący pojazdem – pieszy oraz kierujący pojazdem mechanicznym - kierujący rowerem.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę przede wszystkim na zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych:

- nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy sklecaniu w drogę poprzeczną
- wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim
- omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu w innych okolicznościach
- przekroczenie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych
- inne nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych

Zachowania się kierujących pojazdami wobec rowerzystów:

- nieprawidłowe przejeżdżanie przejazdów dla rowerzystów
- inne nieprawidłowe zachowania w stosunku do rowerzystów

Ważnym aspektem jest również stosowanie przez osoby piesze po zmroku poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych oraz prawidłowego oświetlenia rowerzystów, właściwego przekraczania przez nich jezdni. Weryfikowane będą również nieprawidłowe zachowanie się kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego.

asp. Bernadeta Pytel / KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

Roco12.05.2022 o 19:01

Oblegają czy powiat od Twardogóra do Milicz czarny Hyundai DJ .....tajniaki i ogólnie pełno niebieskich po wszystkich wioskach uważajcie nie dajcie się złapać

Zgłoś
ubu12.05.2022 o 12:53

OJ tu masz najlepsze- durne i nie spójne przepisy - nie mówiące KIEDY PIESZY WCHODZI NA JEZDNIE A KIEDY WCHODZI TUŻ PRZED AUTO, AUTOBUS Z LUDŹMI - TAK JAK BY NIE MOŻNA BYŁO NAKAZAŹ PIESZEMU ZATRZYMANIE SIE- ( MOŻE TO ZROBIĆ W MIEJSCU NAWET NA LODZIE) I UPEWNIENIE, ŻE MOŻE BEZPIECZENI WEJSC- A KIEROWCOCM NAKAZAŹ ZATRZYMANIE I PRZEPUSZCZENIE CZEKAJACEGO PIESZEGO - PROSTE JAK DRUT I BEZPIECZNE- JAK OBIE STRONY MUSZA ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ. Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd na przejściach dla pieszych???150 zł Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd w miejscach innych niż przejścia dla pieszych???200 zł Wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi???200 zł Przechodzenie przez jezdnię w miejscach o ograniczonej widoczności drogi na obszarze zabudowanym???50 zł Przechodzenie przez jezdnię w miejscach o ograniczonej widoczności drogi na obszarze niezabudowanym???100 zł Zwalnianie kroku lub zatrzymywanie się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko???50 zł Przebieganie przez jezdnię???50 zł Chodzenie po torowisku???50 zł Przechodzenie przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenia zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni???50 zł Korzystanie przez pieszego z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia h???300 zł.

Zgłoś
ubu12.05.2022 o 12:47

OJ, a dochodząc jaki pieszy to co się teraz robi? bo kiedyś się rozgladało, czy można bezpiecznie przejść - a teraz coraz więcej głąbów pcha sie bez patrzenia byle tylko wleźć tuż przed autem .. jakby 1-2 kroki 2 sek go zbawiło..

Zgłoś
pan samochodzik12.05.2022 o 10:03

ciekawe kiedy policja zwróci uwagę na zachowanie pieszych/rowerzystów wobec kierowców samochodów

Zgłoś
zyx12.05.2022 o 00:26

Policja powinna również bacznie się przyjrzeć tym co nagminnie rowerami wjeżdżają na przejście dla pieszych gdzie nie ma takowego oznakowania poziomego w kolorze czerwonym jak i znaków pionowych informujących o tym że mogą swobodnie przejechać oni również powinni być brani pod uwagę a nie tylko kierowców łupić za przewinienia rowerzyści tak samo powinni być traktowani na równi z innymi kierującymi brani na cel i odpowiednio mandatem ukarani jak wszyscy to wszyscy piesi również za chodzenie po za wyznaczonymi miejscami do tego wyznaczonymi i te osoby które sobie pogawędki urządzają tuż przed samym przejściem i zdezorientują kierowców i zmuszają do hamowania etc...

Zgłoś
khjbn12.05.2022 o 00:03

przecież większość pieszych nie patrzy czy nadjeżdża auto przechodząc przez pasy wolą patrzeć w smartfony

Zgłoś
Oj11.05.2022 o 21:26

Do dojeżdżając do przejscia się zwalnia ale rozmowa przez telefon utrudnia prawda?

Zgłoś
MK11.05.2022 o 20:43

Może powinno zwrócić się uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy sami stwarzają zagrożenie na drodze.

Zgłoś
Fiu11.05.2022 o 17:22

Tak Łapią ze stoją w bystrem i łapią kierowców tylko Zero logiki

Zgłoś
Kierowca 11.05.2022 o 17:08

UWAGA! Głąbie z Golfa plus srebrnego o rejestracji PKE 1J.., który przed świętami wyjechał na drogę w Dziadowej Kłodzie/Kolonia w kierunku Namysłowa, zajeżdzając drogę,bez kierunkowskazu powodując sytuację zarażającą życiu,a następnie pokaz środkowego palca i ucieczka niczym zając w kapusćie, zostałeś zgłoszony na stronę STOP CHAM ,filmik z tego zdarzenia został takze zgłoszony na Polciję. Mam nadzieje ,że nauczy Cie to prostaku jak się prawidłowo jezdzi jak i kultury oraz odwagi, bo wieśniackie zachowanie pokazywania palca srodkowego a następnie ucieczka z predkoscią Kubicy, należą do zachowań buraczanych paziów. Swoją drogą, bądz czujny...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube