reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
20℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Młodzi radni spotkali się z komisją sportu. Co z ofertą dla młodzieży? [ZDJĘCIA]

Sport11.05 o 07:24Komentarzy:
Publikujemy relację Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnicy ze spotkania z Komisją Sportu Rady Miasta Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaSport jest troską miasta

10 maja o godzinie 10 na zaproszenie komisji do spraw kultury i sportu Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnica odbyło się spotkanie z komisją Sportu Rady Miasta naszego miasta. W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący – pan Kazimierz Karpienko, zastępca przewodniczącego, pan Jacek Malczewski i przewodniczący Rady Miasta, członek komisji pan Andrzej Chrzanowski.
Z ramienia młodzieży obecni byli: wiceprzewodniczący MRM Andrzej Marzec, skarbnik MRM Chantelle Calle, przewodnicząca komisji do spraw sportu i kultury – Tamara Kicuła i jej członkowie: Bartosz Stępień i Dawid Matuszewski wraz z opiekunem MRM Beatą Rubaszewską.
Członkowie komisji Rady Miasta Oleśnica przedstawili historię powołania tego organu. Działa on od 2019r, a jej głównym celem jest wspieranie i rozwijanie sportu. W Oleśnicy funkcjonują cztery wiodące kluby : lekkoatletyka, koszykówka, piłka ręczna i piłka nożna. Zdaniem zaproszonych gości nasycenie obiektów sportowych jest dobre w Oleśnicy. Problemem jest funkcjonowanie kilka rywalizujących w tej samej dyscyplinie klubów i dość wysokie czesne w klubach prywatnych. „Sport jest troską miasta” – podkreślił pan Kazimierz Karpienko. Dlatego właśnie jest ta komisja, dlatego są systematyczne spotkania z przedstawicielami oleśnickich klubów , a na sport z budżetu miasta przekazuje się około 800 tysięcy, zaś korzystając również z innych źródeł finansowania około 2 miliony złotych.

W odpowiedzi na to młodzi radni przedstawili efekt swoich badań. Przeprowadzili anonimową ankietę, jak również prowadzili rozmowy – konsultacje w swoich szkołach, rozmawiali ze sportowcami ze swoich szkół. Oto efekt ich pracy. Największym problemem jest brak promocji oferty sportowej, nie ma miejsca – bazy gdzie każda osoba chcąca rozwijać się sportowo znalazłaby ofertę dla siebie.

Tak naprawdę trudno jest powiedzieć laikowi co i gdzie w tym zakresie jest. Kolejnym problemem jest brak nietypowych sportów, które teraz interesują młodych ludzi m.in. łucznictwa, soft ball, kajakarstwo. Młodzieży brakuje miejskich zawodów dla szkół, w których mogliby rywalizować np. o puchar burmistrza. Brakuje również festiwali, maratonów, eventów. Poważnym problemem, który zauważa młodzież jest także brak odpowiednich zajęć dla dziewcząt. Radni przedstawili także swoje pomysły, jak rozwiązać powyższe problemy m.in. nawiązując współpracę z innymi instytucjami, czy pamiętając o takich datach jak: 3 czerwca – Światowy Dzień Roweru, 19 czerwca – dzień leniwych spacerów, 23 czerwca – dzień olimpijski. Zwrócili uwagę, że inwestując w sport będziemy mieli ogromne korzyści również dla miasta.

Komisja sportu ustosunkowała się bardzo pozytywnie do wszystkich poruszanych przez młodzież zagadnień. Pan Jacek Malczewski podkreślił, że „sport wybija człowieka” ale niestety coraz trudniej jest zmotywować młodzież do zaangażowania w sport. Pan Andrzej Chrzanowski zauważył również, że we wszystkich takich działaniach: „jednostka ludzka jest podstawą”. Komisja otwarta jest na wszelkie inicjatywy ze strony mieszkańców miasta.

Na zakończenie obie ze stron zapewniły o wspólnej współpracy w przyszłość i dokładnemu przeanalizowaniu dzisiejszych wniosków ze spotkania. Miłym akcentem dla radnych były drobne upominki, które otrzymaliśmy na zakończenie.

Beata Rubaszewska / Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy

* * *

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube