reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
19℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Książka na weekend. Co poleca oleśnicka biblioteka?

Kultura7.05 o 06:26Komentarzy:
Oleśnicka Biblioteka Publiczna imienia Mikołaja Reja zaprasza do zapoznania się z weekendową lektura na weekend.* * *

„Żeby być odważnym trzeba się bać.”

Dzisiaj, zachęcam do lektury nowej pozycji, dostępnej w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”- „O kotku, który bał się wszystkiego”. Tytuł stanowi początek cyklu „Sowie opowieści” i został stworzony przez autora powieści „Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta. Samego autora znają z pewnością miłośnicy współczesnej literatury z powieści, opowiadań i dramatów, które sprawiły, że jest obecnie czołowym reprezentantem literatury francuskiej.

Dedykowana dzieciom historia o przezwyciężaniu własnych ograniczeń, to wartościowa opowieść, dzięki której dziecko ma szansę zrozumieć nie tylko swoje słabości, ale także poznać sposoby na ich zwalczanie. W tej części cyklu autor rozprawia się z odwagą i tłumaczy w przystępny sposób jej istotę.

Mistrz Schmitt, nie tylko na przykładzie kotka Fortunia ukazuje mechanizm rodzenia się prawdziwej odwagi. Pokazuje również, jakie inne postawy mogą być efektem poczucia zagrożenia. Przypisuje napotkanym zwierzętom takie cechy jak egoizm, obojętność i tchórzostwo. Zaś brata Fortunia - Lolka przedstawia jako hardego i próżnego ryzykanta, którego jednak w obliczu prawdziwego zagrożenia paraliżuje strach. Opowieść uczy jak nie mylić odwagi z brawurą. Na uwagę zasługują piękne ilustracje Barbary Brun wspaniale komponujące się z tekstem.Wydawca rekomendowanej książki, Media

Rodzina pisze, że ona ”Pomaga dzieciom dorastać i lepiej rozumieć świat”. W pełni się z tym zgadzam i czekam na kolejne części „Sowich opowieści”.

Anna Zielińska-Rybak

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube