reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nowe inwestycje na terenie miasta i gminy Syców? Komunikat burmistrza

Aktualności28.01 o 11:39Komentarzy: 59
Publikujemy komunikat burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka dotyczący przyjęcia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.* * *

Na sesji rady miejskiej, przyjęliśmy nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała jest efektem prac, które prowadziliśmy od listopada 2020 roku. MPZP umożliwi szereg nowych inwestycji na terenie gminy, m.in. powstania zabudowy usługowej i magazynowej.

Co to oznacza? Przede wszystkim dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i opłaty planistycznej.
Co więcej, na połowie terenów objętych zmianami, możliwe będzie powstanie farm fotowoltaicznych. To z kolei oznacza czystą, odnawialną energię dla gminy i jej mieszkańców.

Druga połowa zmiany planu to szansa na powstanie kolejnego parku logistycznego o powierzchni ok. 160 000 m2. Zależy na na tym, żeby energia odnawialna wyprodukowana na terenie gminy Syców została w niej całkowicie wykorzystana przez firmy działające na naszym terenie.

Jeżeli chodzi o informacje związaną ze spalarnią, to raz jeszcze pragnę Państwa poinformować, że wraz z Radą Miejską jesteśmy przeciwko budowie spalarni w naszej gminie. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który jest potrzebny do wydania odpowiedniej, odmownej decyzji w tej sprawie. Będę informował na bieżąco.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

Sycowianin28.01 o 16:00

Już się zlecieli podwładni burmistrza by pochwalne komentarze pisać i szczuć przeciwko tym, którym na sercu czyste miasto! Sam burmistrz w pampersie siedzi i struga takie komunikaty o "czystej odnawialnej energii" żeby odwrócić uwagę od tego, co chciał i pewnie nadal chce, czyli o SPALARNI ODPADÓW MEDYCZNYCH. Te swoje zapewnienia może sobie w skarpety wcisnąć, bo po cichu chciał mieszkańcom smród i truciznę, a teraz, jak tchórz się wypiera.

Zgłoś
Artur28.01 o 15:49

@Mieszkanka, może i psy szczekały ale nie do końca. Deweloperska się rozwija jak szalona, mieścina lokalizacyjnie bije na głowę, stąd też zainteresowanie Emki. Sam prezesiu potwierdził na sesji. Brak inwestorów zakładów przemysłowych, tutaj jest pies pogrzebany. Magazyny to nie jest rozwiązanie dla naszego Sycowa, zobaczymy te nasze drogi za dwa lata, zapewniam że dotacji nam nie starczy na latanie dziur.

Zgłoś
@Mieszkanka28.01 o 15:35

@Mieszkanka (bardziej Mieszanka) - jeżeli referendum usunie Maniaka, czego z całego serca mu życzę, władzy w gminie nie obejmie żaden -marzący o stołku burmistrza- tylko komisarz rządowy, który będzie rządził praktycznie do wyborów samorządowych 2023 i dopiero wtedy lud sycowski dowie się komu coś się marzy i kto będzie kandydował - tyle w temacie.

Zgłoś
Mieszkanka28.01 o 14:34

A spalarnia?? Komuś się marzy chyba stołek burmistrza niedługo będzie wiadomo komu. Bo przecież skoro jest inicjatywa referendalna to chyba jest i kandydat.??

Zgłoś
Mieszkanka28.01 o 14:32

Prawda jest taka że w Sycowie psy du...mi szczekały zawsze. Nic tam nigdy nie było oprócz pizzy przy stadionie. Jak młody objął stanowisko zaczęło się coś dziać. Remonty, inwestycje, inwestorzy..zaraz będzie ktoś pisał że to nie jego zasługa. Być może, może ma szczęście, fart. Z mojej perspektywy lepszy taki co ma farta jaktrn co ma pecha. Poprzedni burmistrz został starostą i co? I starostwo leży i kwiczy.

Zgłoś
oburzony28.01 o 13:49

Można było taką decyzję przeciwko spalarni podjąć o wiele wcześniej i poinformować mieszkańców, a teraz won ze stołka !

Zgłoś
@King Julian II28.01 o 13:38

Buraki?? W przeciwieństwie do ciebie życie nasze i wnuków jest dla nas cenne. Maniak się z tych spraw w sądzie niewykaraska...

Zgłoś
King Julian II28.01 o 12:45

A ja się cieszę, że te buraki od referendum obrażają wszystkich wokół. W tym zacietrzewieniu jak prawdziwi wojownicy zamiast sobie zjednać ludzi to tylko odstraszają. Przecież to trzeba czymś przekonać niezdecydowanych. Czym? To ma być program? Jesteśmy bardziej niż inni są bardziej.

Zgłoś
Jurek28.01 o 11:59

Oj chyba strach zajrzał do ....

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube