reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
23℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Nowe inwestycje na terenie miasta i gminy Syców? Komunikat burmistrza

Aktualności28.01 o 11:39Komentarzy: 59
Publikujemy komunikat burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka dotyczący przyjęcia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.* * *

Na sesji rady miejskiej, przyjęliśmy nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała jest efektem prac, które prowadziliśmy od listopada 2020 roku. MPZP umożliwi szereg nowych inwestycji na terenie gminy, m.in. powstania zabudowy usługowej i magazynowej.

Co to oznacza? Przede wszystkim dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i opłaty planistycznej.
Co więcej, na połowie terenów objętych zmianami, możliwe będzie powstanie farm fotowoltaicznych. To z kolei oznacza czystą, odnawialną energię dla gminy i jej mieszkańców.

Druga połowa zmiany planu to szansa na powstanie kolejnego parku logistycznego o powierzchni ok. 160 000 m2. Zależy na na tym, żeby energia odnawialna wyprodukowana na terenie gminy Syców została w niej całkowicie wykorzystana przez firmy działające na naszym terenie.

Jeżeli chodzi o informacje związaną ze spalarnią, to raz jeszcze pragnę Państwa poinformować, że wraz z Radą Miejską jesteśmy przeciwko budowie spalarni w naszej gminie. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który jest potrzebny do wydania odpowiedniej, odmownej decyzji w tej sprawie. Będę informował na bieżąco.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

?28.01 o 18:30

@Zbyszek. Spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych...Mylisz pojęcia...

Zgłoś
Zbyszek28.01 o 18:24

Mad. Za mądrze piszesz aby sycowianie to zrozumieli. W Polsce obowiązuje mentalność Kalego. Każdy produkuje odpady a nikt na swoim terenie nie chce wysypiska śmieci, spalarni itp itd. Spytaj sycowian co zrobili aby zobowiązać rząd RP do przyjęcia systemowego kaucjonowania butelek PET oraz szklanych po piwie. Puszki po piwie świetnie zagospodarowują ludziki o czerwonych nosach.

Zgłoś
mad28.01 o 17:21

@Sycow.., dyskutujesz, np. na temat pisma z RDOŚ, czy tylko obrażasz?

Zgłoś
Dociekliwy28.01 o 17:12

Ciekawe, w jaki sposób burmistrz oznaczy energię produkowaną na terenie gminy, żeby właśnie z niej tam korzystano? Sam "tymi rencami" będzie ją podpisywał?

Zgłoś
Cyców28.01 o 16:57

Miasto starców, miasto sypialnia. Młodzi ludzie stąd wyjeżdżają bo brak tu perspektyw na dobra prace. Jeśli chcesz coś ambitniejszego to szukasz poza sycowem. Na szczęście jest s8 więc szybko się stąd ulotnisz. Ceny mieszkań jak na taki grajdołek też wysokie. Miasto nie oferuje wielu rozrywek. Jedynie zalew w stradomii i arboretum ratują wizerunek. Dobra lokalizacja i potencjał niestety od lat nie wykorzystany.

Zgłoś
asw28.01 o 16:36

jak to wybrało sie "dzieci"? to tak jest

Zgłoś
emeryt28.01 o 16:34

Do Syców - zupełnie bezpodstawnie zarzucasz burmistrzowi utratę honoru. Żeby coś stracić, to najpierw trzeba mieć.

Zgłoś
ja28.01 o 16:24

@mad - znów tutaj odpowiadasz na komentarze z facebooka "STOP spalarni w Sycowie"? Strony ci się mylą czy nie zdążysz się przelogować? A może pampers uwiera?

Zgłoś
Syców..28.01 o 16:23

@mad.Jest tyłu chętnych na ten stołek że trzeba będzie casting zrobić. Teraz da modne castingi ale będzie w czym wybierać. Trzeba było szanować ludzi, każdego człowieka, bo to lud Pana wybrał. Jest pan cynikiem i aroganckim szowinistą. Człowiek, który dla swojego interesu poświęca swój honor, traci swój honor i interes...

Zgłoś
mad28.01 o 16:11

Organizator protestów: "Nie dajmy się zwieść Burmistrzowi, skoro RDOŚ we Wrocławiu wysyła nasz protest jako istotny element procedury wydawania decyzji środowiskowej tzn., że jest on WAŻNY i powinien być zawsze uwzględniony przez Dariusza Maniaka". Panie Józefie, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska przekazał Wasze pismo wg właściwości (rzeczowej lub miejscowej, tutaj rzeczowej) do Burmistrza Miasta i Gminy w Sycowie, bo to Burmistrz Sycowa, zgodnie z Ustawą, jest organem właściwym do rozpatrywania tego pisma. W skrócie, RDOŚ bez żadnej analizy i rozpatrywania waszego pisma przekazał je do właściwego organu, NIC WIĘCEJ. RDOŚ w żaden sposób nie odniósł się do tego, bo i też nie mógł, czy Wasze pismo powinno być uwzględnione podczas wydawania decyzji środowiskowej przez Burmistrza. RDOŚ przytacza Rozporządzenie, proszę je przeczytać, szczególnie art. 35. Uwagi lub wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa w art. 33 ust. 1 pkt 7, pozostawia się bez rozpatrzenia.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube