reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
11℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nowe inwestycje na terenie miasta i gminy Syców? Komunikat burmistrza

Aktualności28.01 o 11:39Komentarzy: 59
Publikujemy komunikat burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka dotyczący przyjęcia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.* * *

Na sesji rady miejskiej, przyjęliśmy nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała jest efektem prac, które prowadziliśmy od listopada 2020 roku. MPZP umożliwi szereg nowych inwestycji na terenie gminy, m.in. powstania zabudowy usługowej i magazynowej.

Co to oznacza? Przede wszystkim dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i opłaty planistycznej.
Co więcej, na połowie terenów objętych zmianami, możliwe będzie powstanie farm fotowoltaicznych. To z kolei oznacza czystą, odnawialną energię dla gminy i jej mieszkańców.

Druga połowa zmiany planu to szansa na powstanie kolejnego parku logistycznego o powierzchni ok. 160 000 m2. Zależy na na tym, żeby energia odnawialna wyprodukowana na terenie gminy Syców została w niej całkowicie wykorzystana przez firmy działające na naszym terenie.

Jeżeli chodzi o informacje związaną ze spalarnią, to raz jeszcze pragnę Państwa poinformować, że wraz z Radą Miejską jesteśmy przeciwko budowie spalarni w naszej gminie. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który jest potrzebny do wydania odpowiedniej, odmownej decyzji w tej sprawie. Będę informował na bieżąco.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

Zombi29.01 o 10:54

No wygląda na to , że suweren opowiedział się za referendum w sprawie wywalenia burmistrza, więc....im szybciej tym lepiej

Zgłoś
Jurek29.01 o 10:32

Wszystko za plecami to standard rządzących w gminie, nie tylko rządzących...

Zgłoś
Zenek29.01 o 09:41

Nie łudźcie się że będzie lepiej niż było. Maniak też miał super program wyborczy... Każda miotła do siebie zamiata.Nawet te które już nie są a mają wpływ na bieżący stan wydatków budżetowych. Trzeba wiedzieć jak dobrze sprawozdania zrobić i itp.dobrze jest się dogadać z poprzednią gwardią. Stąd niektóre awanse na kierowników z USC.

Zgłoś
mad28.01 o 23:28

Która prawda boli? Pan Józef jakiś czas temu napisał ... "Ja jestem z krwi i kości i wiem co mowie a nie mowie wszystko co mysle o sprawie? badam ja skrupulatnie i szczegółowo i włos na głowie mi siwieje?". Może jak Pan Józef ujawni wszystko co wie, to może my wszyscy osiwiejemy, nie wiem. Pan Józef jeszcze niczego nie ujawnił, czekamy.

Zgłoś
?28.01 o 21:53

Jeszcze mad nie zabrał głosu? On lubi wieczorem pisać, bo myśli, że już nikt nie zdąży odpowiedzieć. A może trawi słowa prawdy, które tu dziś przeczytał? Co mad, prawda boli?

Zgłoś
Michał28.01 o 20:57

@Zbyszek. U ciebie na podwórku. Na Nowym Dworze dużo wolnych działek. Możemy tam przenieść spalarnie.

Zgłoś
Zbyszek28.01 o 20:52

@Sycowianin. @? Napisz mi gdzie mają być spalane odpady medyczne i weterynaryjne pochodzące ze szpitala w Sycowie, gabinetów lekarskich i stomatologicznych, przychodni weterynaryjnych? A gdzie padłe świnie i kurczaki z waszych ferm ?To samo dotyczy wsi pierdziszewa.

Zgłoś
:))28.01 o 19:52

Polecam obejrzenie transmisji wczorajszej sesji rady miasta Syców, zwłaszcza od godziny 1:25:12, czyli ostatnie 9 minut. Biednemu zaoranemu burmistrzowi aż w gardle zaschło :))

Zgłoś
Kasia K28.01 o 19:28

Oglądam sesję o nie wierzę że nasza władza dopuszcza się zastraszania obywateli. Donosy to normalna rzecz u naszego burmistrza jakoś mnie to nie dziwi, ale już zastraszanie i uciskanie to jest przestępstwo. Podziwiam te osoby które się nie boją publicznie o swoich przekonaniach i obawach dotyczących spalarni. Chwała im za to.Mam nadzieję Maniak że za to odpowiesz...

Zgłoś
Sycowianin28.01 o 18:56

@ Zbyszek, a co ty sam zrobiłeś? Dobrze się domyślam, że nic? Powiedz, gdzie mieszkasz, może prezes spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych zainteresuje się twoim sąsiedztwem, a później nam tu opowiesz, jak fajnie śmierdzi.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube