reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
25℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nowe inwestycje na terenie miasta i gminy Syców? Komunikat burmistrza

Aktualności28.01 o 11:39Komentarzy: 59
Publikujemy komunikat burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka dotyczący przyjęcia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.* * *

Na sesji rady miejskiej, przyjęliśmy nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała jest efektem prac, które prowadziliśmy od listopada 2020 roku. MPZP umożliwi szereg nowych inwestycji na terenie gminy, m.in. powstania zabudowy usługowej i magazynowej.

Co to oznacza? Przede wszystkim dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i opłaty planistycznej.
Co więcej, na połowie terenów objętych zmianami, możliwe będzie powstanie farm fotowoltaicznych. To z kolei oznacza czystą, odnawialną energię dla gminy i jej mieszkańców.

Druga połowa zmiany planu to szansa na powstanie kolejnego parku logistycznego o powierzchni ok. 160 000 m2. Zależy na na tym, żeby energia odnawialna wyprodukowana na terenie gminy Syców została w niej całkowicie wykorzystana przez firmy działające na naszym terenie.

Jeżeli chodzi o informacje związaną ze spalarnią, to raz jeszcze pragnę Państwa poinformować, że wraz z Radą Miejską jesteśmy przeciwko budowie spalarni w naszej gminie. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który jest potrzebny do wydania odpowiedniej, odmownej decyzji w tej sprawie. Będę informował na bieżąco.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

Marzenka29.01 o 22:19

Pan M.N miał sprawdzić czy do SGK wpłynął wniosek. Obiecanki cacanki. Niesłowny, nieładnie. Taki młody karierowicz..

Zgłoś
Kris29.01 o 20:59

@ mad: 2018? Trochę późno w lustro spojrzałeś. W sumie to się nie dziwię, mając tyle na sumieniu trudno sobie w lustrze w oczy spojrzeć.

Zgłoś
mad29.01 o 20:50

@Sycow, masz wybujałą wyobraźnię, Burmistrza pierwszy raz zobaczyłem na oczy w 2018 roku. Ja nawet nie go nie bronię, tylko próbuję wyjaśnić wątpliwości i niedomówienia w tym temacie. Wszystkim chyba na tym zależy.

Zgłoś
Syców29.01 o 19:57

@mad - powstaną kolejne prywatne duże inwestycje pod które znów się będziesz chciał podwiesić i udawać, że to twoja zasługa tak, jak do tej pory? Jak na razie, to jedyną twoją zasługą jest szemrany interes ze spalarnią odpadów i ludzie ci tego nie zapomną.

Zgłoś
mad29.01 o 18:53

@Syców, no tak, referendum teraz albo nigdy. Za rok powstaną kolejne duże inwestycje, temat spalarni ucichnie. Nie jestem przeciwnikiem referendum, życzę powodzenia.

Zgłoś
Lol29.01 o 18:01

Na portalu w rozumieniu - profil stop spalarni ?

Zgłoś
Lol 29.01 o 18:00

@Marzenka ? przecież sprawdził Józef napisał na portalu ?

Zgłoś
Syców29.01 o 17:58

Mad przestań się ośmieszać, bo zaklinanie rzeczywistości do niczego nie prowadzi. Zacznij żyć realiami, które są takie, że będziesz odwołany.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl29.01 o 17:24

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
mad29.01 o 14:13

Wpis na FB, dotyczący Pisma z RDOŚ, które organizatorzy protestu źle odczytali, mam nadzieję, nieświadomie - "czy Państwo widzieli to pismo .... ?? Przecież to najzwyklejsze przekazanie pisma .... Art. 65 § 1 KPA ... Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Zawiadomienie o przekazaniu powinno zawierać uzasadnienie. W skrócie RDOŚ dostał pismo, które nie jest do nich bo nie prowadzi sprawy i musiał je przesłać dalej"

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube