reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nowe inwestycje na terenie miasta i gminy Syców? Komunikat burmistrza

Aktualności28.01 o 11:39Komentarzy: 59
Publikujemy komunikat burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka dotyczący przyjęcia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.* * *

Na sesji rady miejskiej, przyjęliśmy nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała jest efektem prac, które prowadziliśmy od listopada 2020 roku. MPZP umożliwi szereg nowych inwestycji na terenie gminy, m.in. powstania zabudowy usługowej i magazynowej.

Co to oznacza? Przede wszystkim dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i opłaty planistycznej.
Co więcej, na połowie terenów objętych zmianami, możliwe będzie powstanie farm fotowoltaicznych. To z kolei oznacza czystą, odnawialną energię dla gminy i jej mieszkańców.

Druga połowa zmiany planu to szansa na powstanie kolejnego parku logistycznego o powierzchni ok. 160 000 m2. Zależy na na tym, żeby energia odnawialna wyprodukowana na terenie gminy Syców została w niej całkowicie wykorzystana przez firmy działające na naszym terenie.

Jeżeli chodzi o informacje związaną ze spalarnią, to raz jeszcze pragnę Państwa poinformować, że wraz z Radą Miejską jesteśmy przeciwko budowie spalarni w naszej gminie. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który jest potrzebny do wydania odpowiedniej, odmownej decyzji w tej sprawie. Będę informował na bieżąco.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

MN30.01 o 16:27

@Jurek - proszę: https://archiwumbip.sycow.pl/

Zgłoś
mad30.01 o 16:27

Marzenka, Emka, prywatna firma, która jest właścicielem działki przemysłowej, chce złożyć wniosek do SGK. Organizator protestu napisał "... doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków z działki 13/3 będzie wymagało wysokich nakładów inwestycyjnych, za które prawdopodobnie będzie musiała zapłacić Sycowska Gospodarka Komunalna, której 100% udziałowcem jest Gmina Syców". Jeśli te domysły pana Sebastiana okażą się prawdą i SGK na własny koszt doprowadzi wodę do działki firmy Emka, czego nie zrobiła wcześniej innym okolicznym firmom, to zgadzam się, tak być nie powinno. Ale to tylko domysły pana Sebastiana, jeszcze nawet nie mamy pewności, czy Emka wniosek złożyła, a już padają domysły, jaka będzie odpowiedź SGK ! Firma Emka kupiła działkę przemysłową, nawet jeśli spalarni nie wybuduje, to coś z tą działką będzie chciała zrobić. Nie po to chce doprowadzić wodę, by podlewać tylko trawnik. Nawet gdyby Emka nie miała żadnych planów wobec tej działki, to doprowadzając wodę zwiększa wartość tej działki i szanse na szybką sprzedać. Co mają z tym wspólnego Radni ?????????

Zgłoś
MN30.01 o 16:26

@Marzenka. Wszystko zostało sprawdzone, tak jak zadeklarowałem. Wniosek wpłynął. Pozostałe informacje na temat samego wnioski uzyskał p. Józef. Dlatego sugeruje nie obrażać ludzi na lewo i prawo, myśląc ze w internecie wszystko jest anonimowe, bo nie jest.

Zgłoś
mad30.01 o 15:52

Ja się pogrążam, bo pytam, co mają wspólnego Radni z wnioskiem firmy Emka do SGK? Jak widzisz powiązanie to napisz.

Zgłoś
Jurek30.01 o 15:49

Gdzie można znaleźć informacje zamieszczone na BIP z 2019? Strona archiwalna nie działa?Jeśli chodzi o maksymalny czas przechowywania tych danych, to ustawa o samorządzie gminnym wprost wskazuje na termin sześcioletni.

Zgłoś
Marzenka30.01 o 15:34

@MN. Ja pytam pana? Zadeklarował pan że sprawdzi taką informację? Reprezentuje pan burmistrza więc proszę o odpowiedź.

Zgłoś
ja30.01 o 15:15

Mad nie pogrążaj się.

Zgłoś
Michał30.01 o 09:25

Nie przypadkowo viceburmistrz AD został obsadzony w zarządzie SGK. Wszystko wcześniej zaplanowane. To po co pan wszystkim opowiada że nie dogadywaliscie się z burmistrzem ? teraz już dogadaliscie się?

Zgłoś
mad29.01 o 23:19

@MN, No tak, Emka złożyła do SGK wniosek o wydanie warunków przyłączenia ich działki do sieci wodociągowej, a organizator protestów pyta ... "Rodzi to zatem pytanie jak taka decyzja ma się do szumnych deklaracji burmistrza i rady miejskiej?". No właśnie, co ma wspólnego ten wniosek z Radnymi ?!

Zgłoś
MN29.01 o 22:56

@Marzenka.. Józef C ma wszystkie informacje o czym poinformował w jednym z komentarzy, rozumiem ze jesteś na grupie stop spalarni, wiec wystarczy naprawdę przeczytać. Pozdrawiam

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube