reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
27℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nowe inwestycje na terenie miasta i gminy Syców? Komunikat burmistrza

Aktualności28.01 o 11:39Komentarzy: 59
Publikujemy komunikat burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka dotyczący przyjęcia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.* * *

Na sesji rady miejskiej, przyjęliśmy nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała jest efektem prac, które prowadziliśmy od listopada 2020 roku. MPZP umożliwi szereg nowych inwestycji na terenie gminy, m.in. powstania zabudowy usługowej i magazynowej.

Co to oznacza? Przede wszystkim dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości i opłaty planistycznej.
Co więcej, na połowie terenów objętych zmianami, możliwe będzie powstanie farm fotowoltaicznych. To z kolei oznacza czystą, odnawialną energię dla gminy i jej mieszkańców.

Druga połowa zmiany planu to szansa na powstanie kolejnego parku logistycznego o powierzchni ok. 160 000 m2. Zależy na na tym, żeby energia odnawialna wyprodukowana na terenie gminy Syców została w niej całkowicie wykorzystana przez firmy działające na naszym terenie.

Jeżeli chodzi o informacje związaną ze spalarnią, to raz jeszcze pragnę Państwa poinformować, że wraz z Radą Miejską jesteśmy przeciwko budowie spalarni w naszej gminie. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który jest potrzebny do wydania odpowiedniej, odmownej decyzji w tej sprawie. Będę informował na bieżąco.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

mad30.01 o 19:47

Do frustratów wylewających tutaj żale - nikt mi nie będzie mówił, jak mam rządzić i czyje inwestycje zatwierdzać.

Zgłoś
Mieszkaniec30.01 o 19:19

@mad. Podziwiam!!!, mam nadzieję że niezaniedbują, przez to że tak ciężko pracują w tych komisjach swojej pracy a często to praca państwowa. Po co się tak denerwować. Przyjdzie czas będzie rada.

Zgłoś
mad30.01 o 18:30

"Zwykły Kowalski nie buduje domów na lewo i prawo". To podziw czy zarzut? Masz rację, praca radnych nie polega na odczytywaniu dwóch zdań o pracach komisji, to też praca w tych komisjach. Masz prawo być niezadowolonym, w 2023 roku wybory, zobaczymy, ile osób uważa podobnie jak Ty.

Zgłoś
Mieszkaniec30.01 o 17:57

@mad. Bo w Sycowie to radni da od brania kasy, po co ludzie ich wybrali? Ulotki roznosić to umieli i chodzić po domach, teraz im nie wstyd że każdy cis dla siebie załatwia. Zwykły Kowalski nie buduje domów na lewo i prawo. Co pani radna robi w czynię społecznym. Praca radnych nie polega na odczytaniu dwóch zdań o pracach komisji, to jest coś więcej ale widocznie dla niektórych za dużo.

Zgłoś
mad30.01 o 17:32

@Ktos, masz rację, boją się, tylko jedna Radna nie bała się zareagować na emocjonalną wypowiedź Pastora w czasie sesji. Jeśli reszta zgadza się z oskarżeniami Pastora, to może faktycznie powinni ustąpić.

Zgłoś
Jurek30.01 o 17:32

@MN.Prawdopodobnie zmienił się link do informacji której szukasz.Błąd 404.

Zgłoś
Ktos30.01 o 17:06

@mad Darek sam tam możesz wejść i napisać samą prawde. Tylko że Ty się nawet z mieszkańcami boisz spotkać.

Zgłoś
mad30.01 o 17:00

@MN, mi Pan to pokazuje ??? To nie ja sieję domysły, że SGK doprowadzi wodę na własny koszt do działki firmy EMKA. Dlaczego pozostawiacie te wpisy na stronie Stop spalarni w Sycowie bez komentarza, a później Pani Alina pisze ... "Jakie trzeba mieć koneksje żeby zasłużyć na przychylność Decydentów? Prowadząc działalność gospodarczą i płacąc jedne z najwyższych podatków do gminy Sycow. Nam odmówiono! Na własny koszt musieliśmy zrobić to co spalarnia dostanie w pakiecie". Trzeba wyjaśnić Pani Alinie i kilkudziesięciu osobom, które poparły Jej wpis, że to były tylko domysły pana Sebastiana, na dodatek niepoparte żadnymi dowodami, które pozwalałyby wysuwać te domysły !!

Zgłoś
mad30.01 o 16:42

@MN, dziwię się, że Pan tak rzadko zabiera głos, że Burmistrz nie korzysta z Pańskich usług, choćby w kwestii wyjaśnienia Protestującym znaczenia pisma z RDOŚ.

Zgłoś
MN30.01 o 16:32

@mad - wystarczy zerknąć : https://tablet.esesja.pl/zalaczniki/117122/uchwala-nr-xxix-255-2021_1303932.pdf - SGK w Sycowie nie ma w najbliższych latach planu budowania kanalizacji czy też innych urządzeń infrastruktury na tamtym terenie. Dlatego SGK w Sycowie nie poczyni żadnych inwestycji zmierzających na doprowadzeniu wody na działkę 13/3 czy inne. Kropka.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube