reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Narzekają na jakość powietrza na Serbinowie. Wicestarosta odpowiada

Aktualności23.01 o 08:22Komentarzy: 56
Mieszkańcy oleśnickiego Serbinowa skarżyli się na jakość powietrza na osiedlu i działalność jednej z okolicznych firm. Starostwo odniosło się do sprawy.W listopadzie przed Starostwem Powiatowym w Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa miejskiego radnego Kazimierza Karpienko z Prawa i Sprawiedliwości, który wystąpił wraz z mieszkańcem oleśnickiego Serbinowa. Radny przypomniał, że przed laty interweniował w sprawie nieczystego powietrza na terenie osiedla.

Jak poinformowali radni i mieszkaniec, w sierpniu 2018 od starostwa jedna z firm na Serbinowie w oparciu o odpowiednie przepisy dostała zgodę na wyprowadzenie gazów i pyłów do powietrza. - Mamy teraz czas ekologii, czystego powietrza. Mieszkańcy Serbinowa chcą czystego powietrza - powiedział radny Kazimierz Karpienko, który złożył w starostwie petycję o zbadanie sprawy i zadbanie o czyste powietrze.

- Życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - przekonuje radny. - Składamy list protestacyjny podpisany przez 40 mieszkańców. My mieszkańcy jesteśmy notorycznie zatruwani spalinami. Nie możemy mieszkać i oddychać normalnie - mówił mieszkaniec Zdzisław Ludwicki.

Do sprawy właśnie odniósł się wicestarosta Stanisław Stępień. Stwierdzono, że firma posiada status prawny zezwalający na "wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z instalacji". Sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w celu przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Pełną treść dokumentu publikujemy poniżej.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama
Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Minister Sportu i Rekreacji23.01 o 09:09

Jakość powietrza na Serbinowie jest dobra.

Zgłoś
Mieszkaniec 23.01 o 09:06

Czy napewno sam zakład nas truje? Popatrzcie ludzie na to co dzieje się wieczorami i w nocy na Zielonych Ogrodach. Co leci z kominów niektórych domów.

Zgłoś
Olo23.01 o 09:01

To trzeba jeszcze raz podnieść cenę gazu,to zobaczycie jakość powietrza.

Zgłoś
Reksio23.01 o 08:59

Teraz jest tylko Covid

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube