reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
25℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Narzekają na jakość powietrza na Serbinowie. Wicestarosta odpowiada

Aktualności23.01 o 08:22Komentarzy: 56
Mieszkańcy oleśnickiego Serbinowa skarżyli się na jakość powietrza na osiedlu i działalność jednej z okolicznych firm. Starostwo odniosło się do sprawy.W listopadzie przed Starostwem Powiatowym w Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa miejskiego radnego Kazimierza Karpienko z Prawa i Sprawiedliwości, który wystąpił wraz z mieszkańcem oleśnickiego Serbinowa. Radny przypomniał, że przed laty interweniował w sprawie nieczystego powietrza na terenie osiedla.

Jak poinformowali radni i mieszkaniec, w sierpniu 2018 od starostwa jedna z firm na Serbinowie w oparciu o odpowiednie przepisy dostała zgodę na wyprowadzenie gazów i pyłów do powietrza. - Mamy teraz czas ekologii, czystego powietrza. Mieszkańcy Serbinowa chcą czystego powietrza - powiedział radny Kazimierz Karpienko, który złożył w starostwie petycję o zbadanie sprawy i zadbanie o czyste powietrze.

- Życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - przekonuje radny. - Składamy list protestacyjny podpisany przez 40 mieszkańców. My mieszkańcy jesteśmy notorycznie zatruwani spalinami. Nie możemy mieszkać i oddychać normalnie - mówił mieszkaniec Zdzisław Ludwicki.

Do sprawy właśnie odniósł się wicestarosta Stanisław Stępień. Stwierdzono, że firma posiada status prawny zezwalający na "wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z instalacji". Sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w celu przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Pełną treść dokumentu publikujemy poniżej.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Obser 23.01 o 10:41

A obok 3maja niedaleko ktoś spala wszystko, smród okropny. I co i nic.

Zgłoś
Do emeyt23.01 o 10:22

Buhaha...krzesińska zastępcą!? Śmiechu warte!!! Buhahaha...przecież to karierowiczka,nic poza tym!!!!

Zgłoś
Edek23.01 o 10:18

Druga sprawa to ulica Wileńska i poziom hałasu jaki generują przejeżdżające po bruku samochody.

Zgłoś
emeryt 23.01 o 10:13

Panie burmistrzu Kołacinski proszę w końcu potwierdzić start w wyborach na burmistrza ,proszę Pana wracaj Pan do ratusza , ja To widzę tak Pan burmistrzem , Pani Krzesinska Pana zastępca ,Pan Bielanski starosta , reszta się wyciągnie z szafy ale to po wyborach .

Zgłoś
Donatan 23.01 o 10:09

@mieszkania Oleśnicy , a co lecieć z komina ? przecież to samo jest tez na ratajach ,w rynku , lucieniu wszędzie tam gdzie są stare kotłownie , ludzie palą węglem, drzewem ,w starych piecach jest niska temperatura spalania dlatego to wszystko tak się dymi . z drugiej strony podziękuj radnym który zlikwidowali straż miejska , policja ma to gdzieś i nie kontruje czym ludzie palą , podłączenie do miejskiego systemu ogrzewania zobacz jaki efekt na podkowie ile domów podłączone ? Ci co przerobi kotłownie na gaz wracają do węglowych lub na pellet .

Zgłoś
Ada23.01 o 10:04

za kołacinskiego powietrze było lepsze

Zgłoś
Zezem23.01 o 09:32

Na Słonecznej jak palą w jednym domu to dym leci jak dawniej z parowozu i to już kilkanaście lat i nikt z tym nic nie robi.

Zgłoś
Mieszkanka Oleśnicy23.01 o 09:28

Potwierdzam, że mieszkańcy tzw. Zielonych Ogrodów serwują nam codziennie dawkę spalin. Bardzo często rano w godzinach 7.30 a 9 przy ul. Wileńskiej, Limanowskiego, Wesołej z kominów wydostaje się gryzący dym. Aby przejść trzeba zakładać maskę. Apeluję o wykazanie większej odpowiedzialności. Ludzie dajcie żyć innym bezpiecznie.

Zgłoś
Kazik23.01 o 09:22

Polaków po prostu nie stać na czyste powietrze.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.01 o 09:20

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube