reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
27℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Narzekają na jakość powietrza na Serbinowie. Wicestarosta odpowiada

Aktualności23.01 o 08:22Komentarzy: 56
Mieszkańcy oleśnickiego Serbinowa skarżyli się na jakość powietrza na osiedlu i działalność jednej z okolicznych firm. Starostwo odniosło się do sprawy.W listopadzie przed Starostwem Powiatowym w Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa miejskiego radnego Kazimierza Karpienko z Prawa i Sprawiedliwości, który wystąpił wraz z mieszkańcem oleśnickiego Serbinowa. Radny przypomniał, że przed laty interweniował w sprawie nieczystego powietrza na terenie osiedla.

Jak poinformowali radni i mieszkaniec, w sierpniu 2018 od starostwa jedna z firm na Serbinowie w oparciu o odpowiednie przepisy dostała zgodę na wyprowadzenie gazów i pyłów do powietrza. - Mamy teraz czas ekologii, czystego powietrza. Mieszkańcy Serbinowa chcą czystego powietrza - powiedział radny Kazimierz Karpienko, który złożył w starostwie petycję o zbadanie sprawy i zadbanie o czyste powietrze.

- Życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - przekonuje radny. - Składamy list protestacyjny podpisany przez 40 mieszkańców. My mieszkańcy jesteśmy notorycznie zatruwani spalinami. Nie możemy mieszkać i oddychać normalnie - mówił mieszkaniec Zdzisław Ludwicki.

Do sprawy właśnie odniósł się wicestarosta Stanisław Stępień. Stwierdzono, że firma posiada status prawny zezwalający na "wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z instalacji". Sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w celu przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Pełną treść dokumentu publikujemy poniżej.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Sara 23.01 o 17:15

Na Narutowicza też czymś śmierdzący palą i nikt z urzędu ochrony środowiska się nie zainteresuje.A ludzie te smrody wdychaja .

Zgłoś
Sara23.01 o 17:14

Na Narutowicza też czymś śmierdzący palą i nikt z urzędu ochrony środowiska się nie zainteresuje.A ludzie te smrody wdychaja .

Zgłoś
Pejotpe23.01 o 16:25

Serbinów to pikuś. Przejdźcie się Lotniczą wieczorem - tam wyraźnie czuć, kiedy ludzie przechodzą z sortowania śmieci do palenia w dzień, na te do palenia w nocy...

Zgłoś
Bolek 23.01 o 16:04

Szoda że Radny Karpienko nie zweryfikował kto zatruwa powietrze na Serbinowie. Kopcą i smrodzą ale m.in. Oliwkowej, Spalicach i Zielonych ogrodach. ROM nie ma tu nic do rzeczy.

Zgłoś
haha23.01 o 15:46

Stachu sam aż tyle napisał? Szacun:-)

Zgłoś
abc23.01 o 15:32

Straży porzarnej kupić drona i bedzą w nocy jedzic samochodem i sprawdzac jakie substancje są spalane w piecach i karać bez litośnie.

Zgłoś
:-)23.01 o 15:30

W wieczornych godzinach jest to zauwarzalne czym w domkach palą bo smrud sztucznych palących sie tworzyw jest czuc z daleka.Trzeba zrobic nocna zmiame i kupic drona do pobierania prubek spalin czym pala .

Zgłoś
Tesi23.01 o 13:56

A co się dzieje na Ratajach. Na skrzyżowaniu ogrodowej z kasztanową ciągle widać że ktoś pali niewiadomo czym. Duszący dym na ulicy, że przejść nie można. I to od dłuższego czasu. Jak tam żyją ci sąsiedzi, którzy muszą to znosić. Truciciel na całego. I gdzie te kontrolę?

Zgłoś
lecz sie na nogi23.01 o 13:50

.... po wygranej Kołacińskiego w następnych wyborach.....buhahahahahah

Zgłoś
Podziw23.01 o 13:50

Lubię takie starcia tytanów. Z jednej strony wielki Kazio,a z drugiej jeszcze większy Stachu! Oba mikrusy, ale jakie ego.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube