reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Narzekają na jakość powietrza na Serbinowie. Wicestarosta odpowiada

Aktualności23.01 o 08:22Komentarzy: 56
Mieszkańcy oleśnickiego Serbinowa skarżyli się na jakość powietrza na osiedlu i działalność jednej z okolicznych firm. Starostwo odniosło się do sprawy.W listopadzie przed Starostwem Powiatowym w Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa miejskiego radnego Kazimierza Karpienko z Prawa i Sprawiedliwości, który wystąpił wraz z mieszkańcem oleśnickiego Serbinowa. Radny przypomniał, że przed laty interweniował w sprawie nieczystego powietrza na terenie osiedla.

Jak poinformowali radni i mieszkaniec, w sierpniu 2018 od starostwa jedna z firm na Serbinowie w oparciu o odpowiednie przepisy dostała zgodę na wyprowadzenie gazów i pyłów do powietrza. - Mamy teraz czas ekologii, czystego powietrza. Mieszkańcy Serbinowa chcą czystego powietrza - powiedział radny Kazimierz Karpienko, który złożył w starostwie petycję o zbadanie sprawy i zadbanie o czyste powietrze.

- Życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - przekonuje radny. - Składamy list protestacyjny podpisany przez 40 mieszkańców. My mieszkańcy jesteśmy notorycznie zatruwani spalinami. Nie możemy mieszkać i oddychać normalnie - mówił mieszkaniec Zdzisław Ludwicki.

Do sprawy właśnie odniósł się wicestarosta Stanisław Stępień. Stwierdzono, że firma posiada status prawny zezwalający na "wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z instalacji". Sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w celu przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Pełną treść dokumentu publikujemy poniżej.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Dla dwuchPanuw24.01 o 02:46

Papierosy jak palicie to nie śmierdzi

Zgłoś
***** ***23.01 o 22:45

Wysoka kara i wyje.... dziada z terenu. Wyburzyć. Par zasadzić i spoko.

Zgłoś
oleśniczanin23.01 o 22:41

No super. Jaka inna firma tworzy na swoim terenie inną firmę spalającą syf? Belgijski właściciel u siebie tego nie zrobi, ale w Polsce i Rumuni TAK. Smutne to jest ale jak widać możliwe.

Zgłoś
olesniczanin23.01 o 21:59

Najpierw wyeliminujcie stare graty poniemieckie gdzie jak niemcy spraedawali to płakali po przyjeżdzie tych wraków nowi właściciele powycinali filtry czastek stałych takie polskie cwaniactwo następnie wprowadzić zakaz poruszania się ciezarówek i sprawdzenie autobusów POLBUSU KTÓRA WIĘKSZOŚĆ NIE SPEŁNIA ŻADNYCH NORM DLACZEGO NIE DZWONICIE NA POLICJĘ JAK WIDZICIE TAKIEGO KOPCIUCHA ŻEBY GO SPRAWDZIĆ A OD TEJ FIRMY SIĘ ODCZEPCIE ONA PALI WIÓRAMI I DREWNEM W SPRZECIWIEŃSTWIE DO MIESZKAŃCÓW OSIEDLA DOAMÓW JEDNORODZINYCH PO STRONIE TRASY NA WARSZAWĘ JAK TEŻ ZIELONYCH OGRODÓW WIECZOREM TO STRACH SPACEROWAĆ NA TYM OSIEDLU W PRZECIWIEŃSTWIE DO ZAKŁADU KTÓRY DAJE ZATRUDNIENIE MIEJSCOWYM .

Zgłoś
Obywatel. 23.01 o 21:45

W następnych wyborach trzeba zmienić władzę. Co roku te same gęby. A miasto to zaścianek.

Zgłoś
Klehj23.01 o 21:31

Klej klej aż się zaklejiszburaki

Zgłoś
?23.01 o 20:08

Dlaczego nie zrobią niezapowiedzianego pomiaru dymu dronem? Wtedy okaże się ile rakotwórczych substancji leci po spaleniu ścinek i wiórów z sklejki. To nie drewno truje, ale kleje.

Zgłoś
q23.01 o 18:22

Tragedia, jak można głosować na takich dziadków, następnym razie postawcie na młodych, to może naprawdę coś zadziałają, a nie będą się fotografować z petycjami i międlić bzdety!

Zgłoś
ICE323.01 o 18:08

Szanowni Państwo,nie wiem o co chodzi 40 mieszkańcom osiedla "Serbinów",ale myślę,że jest to nastawione na tzw.mącenie wody kijem.Mieszkam od 2005 roku na tym osiedlu i nie zauważyłem żeby jakość powietrza była straszna.Jest normalna.No chyba,że tych 40 mieszkańców posiada stacje do badania jakości powietrza.Może udostępniliby wyniki badań.Szsnowni Państwo,zajmijcie się poważnymi problemami.Może pójdźcie do kościoła,zorganizujcie zbiórkę na dla Pana Rydzyka,a nie z nudów mącicie ludziom w głowach.Pozdrawiam z zadymionego "Serbinowa"

Zgłoś
Kazik23.01 o 17:17

Panie Ludwicki panie Karpienko to co zakład mają zamknąć i dajcie tym ludzią pracę

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube