reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
21℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Narzekają na jakość powietrza na Serbinowie. Wicestarosta odpowiada

Aktualności23.01 o 08:22Komentarzy: 56
Mieszkańcy oleśnickiego Serbinowa skarżyli się na jakość powietrza na osiedlu i działalność jednej z okolicznych firm. Starostwo odniosło się do sprawy.W listopadzie przed Starostwem Powiatowym w Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa miejskiego radnego Kazimierza Karpienko z Prawa i Sprawiedliwości, który wystąpił wraz z mieszkańcem oleśnickiego Serbinowa. Radny przypomniał, że przed laty interweniował w sprawie nieczystego powietrza na terenie osiedla.

Jak poinformowali radni i mieszkaniec, w sierpniu 2018 od starostwa jedna z firm na Serbinowie w oparciu o odpowiednie przepisy dostała zgodę na wyprowadzenie gazów i pyłów do powietrza. - Mamy teraz czas ekologii, czystego powietrza. Mieszkańcy Serbinowa chcą czystego powietrza - powiedział radny Kazimierz Karpienko, który złożył w starostwie petycję o zbadanie sprawy i zadbanie o czyste powietrze.

- Życie i zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - przekonuje radny. - Składamy list protestacyjny podpisany przez 40 mieszkańców. My mieszkańcy jesteśmy notorycznie zatruwani spalinami. Nie możemy mieszkać i oddychać normalnie - mówił mieszkaniec Zdzisław Ludwicki.

Do sprawy właśnie odniósł się wicestarosta Stanisław Stępień. Stwierdzono, że firma posiada status prawny zezwalający na "wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z instalacji". Sprawę przekazano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w celu przeprowadzenie kompleksowej kontroli. Pełną treść dokumentu publikujemy poniżej.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Ten normalny 24.01 o 18:41

Posrało lowelasa

Zgłoś
Antysmog24.01 o 12:29

Wszystkie działania samorządów w kwestii smogu to działania pozorowane. Naprawdę nie trzeba dużo żeby trucicieli wytępić. Wystarczy jeden spacer służb na osiedla domków i mandat za mandatem. A przy rosnących cenach gazu coraz więcej osób będzie paliło tzw. "opałem nocnym". Nie wiem o co chodzi z tym Serbinowem. Trochę biegam po Oleśnicy i akurat na blokowiskach takich jak Serbinów powietrze jest OK. A wystarczy wbiec na osiedla domków takie jak Zielone Ogrody czy Rataje żeby się udusić. Druga sprawa to samochody. Mamy od niedawna wschodnią obwodnicę Oleśnicy a tymczasem jadąc od strony Wrocławia nie ma ani jednego znaku żeby kierowcy jadący na Namysłów/Kluczbork jechali prosto a nie skręcali w miasto. Można by też pomyśleć o zakazie dla ciężarówek skoro jest obwodnica. Póki co nie widzę żadnego zmniejszenia ruchu na ul. Wojska Polskiego i Klonowej.

Zgłoś
A24.01 o 10:00

Palenie drewnem i węglem jest dozwolone.Niestety fiołkami nie pachnie to????

Zgłoś
mieszkaniec Zielonych Ogrodów24.01 o 08:41

Karpieńko jak zwykle nie zgłębił tematu. Najłatwiej rzucić się z oszczerstwami na okoliczną firmę produkcyjną a nie zająć się RZECZYWISTYM problemem, którym jest zanieczyszczanie powietrza przez mieszkańców Zielonych Ogrodów. Czy Karpieńko choć raz był na Zielonych Ogrodach pomiędzy godz. 15-19 jak nie to zapraszam na spacer uliczkami. Tylko wtedy zrodzi się problem jak napluć w twarz potencjalnym wyborcom i powiedzieć, że zatruwają innych. Jak im powiedzieć o zmianie źródła ciepła?

Zgłoś
Walewas24.01 o 08:10

Karpienko to ZBOWID owiec Panu już podziekujemy

Zgłoś
zw-kowalski24.01 o 06:05

Brawa dla Starostwa. Starostwo poszło do szkoły i przez kilka miesięcy uczyło się czytać i pisać aby odpowiedzieć na petycję ? Od momentu ukazania się informacji zakład miał czas na przygotowanie się do kontroli. Jak znam życie kontrola została przeprowadzona w godzinach pracy urzędu a nie wtedy kiedy zakład nie spodziewa się kontroli.

Zgłoś
Pracownik ROM24.01 o 05:30

Aida już wie że pan Karpienko chce jej upadku i teraz pracownicy tej firmy wiedzą kogo nie wybierać

Zgłoś
Oleśniczanin24.01 o 05:28

Panowie już niema co kraść dajcie już sobie spokój i bawcie wnuczki

Zgłoś
Mieszkaniec24.01 o 05:26

Dwa złodziejskie autorytety z Oleśnicy chcą zniszczyć zakłady pracy w Oleśnicy

Zgłoś
Obserwator24.01 o 05:24

Jpr. już nie wiedzą jak szukać wyborców, stare dziadki chcą zamknąć zakłady zostawić ciemny lud wygrywać wybory i dalej okradać

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube