reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całej Polski! Premier podjął decyzję

Aktualności18.01 o 19:07Komentarzy: 27
W związku z możliwym zagrożeniem premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA-CRP na terenie całej Polski. Decyzja została podjęta po atakach cybernetycznych na ukraińską infrastrukturę sieciową.***

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju. Zarządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to najniższy z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59). Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

gggg18.01 o 21:02

@Korea+ i @? - dokładnie :(

Zgłoś
?18.01 o 20:34

Pierwszy krok przed wyłączeniem internetu, jak to jest w dyktaturze , oczywiście w trosce o obywatela ?

Zgłoś
Korea+18.01 o 20:32

Wiecie co,ja to już mam dosyć tego pisu!!! To co oni wymyślają,kręcą,oszukują,kłamią....ludzie otwierajcie oczy,bo będzie potworna dyktatura! Zabiorą nam wolność!

Zgłoś
Taka jest prawda18.01 o 20:29

Zakrywają PEGASUSA!!!!

Zgłoś
,,18.01 o 20:26

Znowu wypisywane idiotyzmy.. No cóż czubki tak mają.

Zgłoś
Reksio18.01 o 20:02

Pegasus zwariował

Zgłoś
***** ***18.01 o 19:38

Decyzję jeśli ktoś podjął to nie kłamczuszek Mateuszek tylko stary kawaler z kotem. Ciekawe ile kasy przy okazji ukradną???

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube