reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całej Polski! Premier podjął decyzję

Aktualności18.01 o 19:07Komentarzy: 27
W związku z możliwym zagrożeniem premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA-CRP na terenie całej Polski. Decyzja została podjęta po atakach cybernetycznych na ukraińską infrastrukturę sieciową.***

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju. Zarządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to najniższy z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59). Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama
Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

obserwator19.01 o 06:48

Spokojnie Pegasus wraz z rządem czuwa nad wami ! Tak zwany premier nie potrafił zabezpieczyć własnej korespondencji w poczcie elektronicznej teraz ogłasza alerty?! Kłamca w natarciu?

Zgłoś
Jarek Kurski19.01 o 06:02

Najważniejsze, że Gazeta Wyborcza ma zawsze rację. Po zamknięciu internetów ,moja Gazeta będzie głównym żródłem informacji dla zagubionej trzody.

Zgłoś
Jarek Kurski19.01 o 05:51

Ajwaj ajwaj!

Zgłoś
piekchrust18.01 o 23:53

I wPiSdu z internetem .tak ciemnogród i patologia głosowała to teraz mają ! Polski ład .Bedzie brud smród i ubustwo

Zgłoś
PistoZŁO18.01 o 22:39

To jest w celu zastraszania społeczeństwa,bo takimi łatwiej się manipuluje!

Zgłoś
Sernik18.01 o 22:35

Internet nam wyłącza i przegłosują stan wojenny. Zaczęło się.

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 18.01 o 22:26

Super, teraz nasz super nowoczesny "Komponent Cybernetyczny", cokolwiek by to miało znaczyć XD, pokaże nam jak skutecznie chroni polskich obywateli, po tym jak skutecznie ochronił skrzynki mailowe swoich ministrów i nie podsłuchiwał opozycji. Do boju XD XD XD

Zgłoś
Strach 18.01 o 22:11

Robią ludzia wodę z mozgu to nic dodrego nie robią chos izamieszanie tak to wszystko jest od lat kiedy to wreszczcie się skończy chcą po wykańczać ciemnotę ciemny lud tak to wyglada dlatego tak dużo jest zdesperowanych inerwowych ludzi co oni wyprawiają wtym kraju wielki chos izamieszanie mamy dosyć tego klamstwa i zamieszania tak dalej nie będzie dobrze z tymi kłamstwami istraszeniem

Zgłoś
news.sos18.01 o 21:23

Agresja militarna Rosja Putina na ukrainę niebawem na Dalsze flanki

Zgłoś
Marta_z_Bazin18.01 o 21:03

Ukraina zacznie czyścić ludziom konta bankowe? A może chcą się dostać do systemów państwowych? Dobrze że rząd działa i zapobiega.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube