reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
21℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całej Polski! Premier podjął decyzję

Aktualności18.01 o 19:07Komentarzy: 27
W związku z możliwym zagrożeniem premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA-CRP na terenie całej Polski. Decyzja została podjęta po atakach cybernetycznych na ukraińską infrastrukturę sieciową.***

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju. Zarządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to najniższy z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopień alarmowy obowiązuje od wtorku 18 stycznia (od godz. 23:59) do niedzieli 23 stycznia 2022 r. (do godziny 23:59). Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numeru telefonu 112.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

obserwator19.01 o 18:24

*****[email protected]?Przytoczę ci słowa klasyka : Lepiej jest się nie odzywać wcale i wydawać się Głupim,niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.Mark Twain To,że uruchomiłeś komputer nie świadczy o tym,że jesteś inteligentny!

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa19.01 o 15:32

O czym ty bełkoczesz ruski trollu :D ? pisowski rząd to banda nieudaczników nieumiejących nawet upilnować swoich zas*anych skrzynek mailowych. Chcieli podsłuchiwać opozycje, ok, i dali się na tym złapać fraherzy. I takie barachło ma Polaków przed czymkolwiek obronić ???? To jest autoparodia rządu, której nawet Bareja świętej pamięci by nie wymyslił po dwóch połówkach XD XD Xd

Zgłoś
***** tvn19.01 o 14:36

No a teraz, jak reszta, czyli Arłukowicz i Giertych, są bohaterami totalnej opozycji. Która to pluła na nich aż żal było patrzeć, kiedy byli po tamtej stronie.

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa19.01 o 13:43

@*****tvp ale Banaś to przecież złote dziecko pisu, to oni go mianowali szefem NIKu za jego zasługi, sam pinokio mu gratulował i kwiaty wręczał XD XD XD

Zgłoś
ddf19.01 o 13:42

drtg

Zgłoś
Yyyy19.01 o 11:56

Ruskie z Chińczykami graja w szachy online

Zgłoś
***** tvn19.01 o 10:54

Perkaszenko - Brejza - co przeżył zamach toi-toi-owy, Giertych - koń, który skacze czy wreszcie Banaś - burdel papa - oto wasi bohaterowie i kwiat wiarygodności opozycji. Tak jak kiedyś caryca Katarzyna dzięki kilku idiotom, którym się wydawało, że ich przywileje są najważniejsze, zniewoliła Polskę tak teraz Putin, wiedząc, że są w Polsce jeszcze więksi idioci niż wtedy i stracili jeszcze większe przywileje, chce ponownie zniewolić Polskę.

Zgłoś
X19.01 o 10:48

Oj fachowcy od wszystkiego marnujecie sie w tej naszej Olesnicy. Żal mi was jak czytam te wasze komentarze.

Zgłoś
***** tvn19.01 o 10:48

obserwator - ruski trollu. Onuce na nogi i won za Don.

Zgłoś
Jarek Kurski19.01 o 07:07

Pinokel Was wyzwoli. Kolega Tuska.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube