reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
2℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Dyrektor gminnej szkoły przeszedł na emeryturę. Podziękowania od wójta

Aktualności13.01 o 19:58Komentarzy:
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach Leszek Waluk przeszedł na emeryturę. Podziękowania złożył mu wójt Dobroszyc Artur Ciosek.***

Z końcem 2021 roku pracę zakończył Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach, przechodząc na emeryturę po 39 latach pracy.

W trakcie swojej drogi zawodowej Pan Leszek Waluk pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dobrzeniu, w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnicy, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Oleśnicy oraz pełnił funkcję Wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Oleśnicy. Przez 16 lat, od 2006 roku, był Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach.

Na stanowisku Dyrektora naszej placówki nienagannie i z zaangażowaniem wykonywał powierzone Mu obowiązki. Wzorowo sprawował opiekę nad uczniami, stwarzając im warunki do rozwoju fizycznego i intelektualnego. Ze szczególną uwagą doposażał szkołę w kolejne środki dydaktyczne. Dbał o rozwój zawodowy nauczycieli i wspomagał ich w podnoszeniu kwalifikacji. Był inicjatorem szczególnego wydarzenia – nadania szkole imienia patrona. Kultywował tradycje związane z historią i patronką szkoły, ucząc przy tym wrażliwości na drugiego człowieka. Swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem przyczynił się do rozwoju placówki, która stała się obiektem marzeń wielu dyrektorów.
Pod koniec grudnia, w trakcie uroczystego pożegnania, Dyrektor otrzymał liczne podziękowania, życzenia, gratulacje i upominki. W uroczystości udział wzięli m. in. Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Palma, Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawiciele Rady Rodziców, współpracownicy oraz zaproszeni goście.

Padło wiele serdecznych słów. W imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Dobroszyce Wójt podziękował Dyrektorowi za współpracę, poświęcenie, lojalność, trud włożony w realizacje licznych zadań oświatowych i istotny udział w wychowaniu młodych pokoleń. Życzył, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później, spełniły się właśnie teraz.

Gmina Dobroszyce

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube