reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
2℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Burmistrz gościł autora książki o Dawidowie, skąd pochodzi wielu bierutowian

Aktualności13.01 o 12:07Komentarzy:
Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki przyjął dr Dariusz Zielonkę, autora książki o Dawidowie, skąd pochodzą przodkowie wielu mieszkańców gminy Bierutów.***

Dawidów aż do 1945 roku był dużą polską wsią leżącą niedaleko Lwowa. Powojenne wysiedlenia ludności polskiej z Kresów Wschodnich spowodowały, że dawidowiacy trafili na tzw. ziemie odzyskane w okolice Legnicy, ale także w okolice Wrocławia, Bierutowa i na Górny Śląsk.

W naszej gminie potomkowie dawidowiaków mieszkają głównie w Bierutowie, Wabienicach, Zawidowicach, ale także w innych wsiach.

Właśnie z tego powodu, ale także w związku z tym, że sam jestem potomkiem dawidowiaków, bardzo wspierałem ten projekt i bardzo się cieszę, że książka powstała i pamięć o przodkach wielu
mieszkańców gminy zostanie zachowana dla przyszłych pokoleń.

Otrzymaliśmy 25 egzemplarzy książki. Kilka trafi do naszych bibliotek, ale wszystkich zainteresowanych jej nieodpłatnym pozyskaniem zapraszam do kontaktu.

W związku z ograniczoną ilością proszę, aby w miarę możliwości zamawiać 1 egzemplarz na rodzinę. Poniżej zamieszczam także zdjęcia tablicy pamiątkowej, którą potomkowie rodzin dawidowskich umieścili kilka lat temu na dawnym cmentarzu, by upamiętnić miejsce spoczynku swoich przodków.

Piotr Sawicki - Burmistrz Bierutowa

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube