reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
2℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Ukradł paliwo i miał cudze tablice rejestracyjne. Wpadł przez jeden szczegół

Aktualności13.01 o 11:35Komentarzy: 16
Policjanci z wydziału prewencji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw na terenie miasta Oleśnica. W trakcie zatrzymania okazało się, że 36-letni mieszkaniec naszego powiatu był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w trakcie pełnionej służby otrzymali dyspozycję od dyżurnego że na jednej z stacji paliw na terenie Oleśnicy doszło do kradzieży paliwa. Policjanci przybyli na miejsce i ustalili, że pojazd zarejestrowany na kamerach monitoringu posiada tablice rejestracyjne nienależące do tego pojazdu. Przeglądając monitoring z momentu kradzieży, na pojeździe zauważyli logo jednej z firm z terenu powiatu oleśnickiego.

Policjanci skontaktowali się z właścicielem firmy, który oświadczył, że kilka dni temu pożyczył pojazd mężczyźnie i nie wie, gdzie mógł znajdować się ten pojazd, ale ustalił to, bo w samochodzie znajduje się GPS.

W chwili uzyskania informacji zwrotnej od właściciela pojazdu o miejscu, gdzie prawdopodobnie znajduje się pojazd, policjanci niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Po krótkim sprawdzeniu ulic zauważyli poszukiwany pojazd na jednej z myjni samochodowych i szybko podjęli czynności dążące do zatrzymania kierującego.

W trakcie czynności na miejscu okazało się, że sprawca kradzieży paliwa na kwotę ponad 400 zł jest zarejestrowany w systemie policyjnym jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. Mieszkaniec naszego powiatu przyznał się do popełnienia wykroczenia. Policjanci ujawnili w pojeździe drugie tablice rejestracyjne, które mężczyzna wykorzystał do kradzieży paliwa na innej stacji benzynowej na terenie powiatu oleśnickiego. Sprawca kradzieży odpowie za swoje czyny przed sądem.

asp. Bernadeta Pytel / KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

księgowy13.01 o 16:29

Tylko ostatni schizofrenik może kłamać że aktualnie ludzi nie stać na paliwo! W 2012 kiedy rządził Polską Donald T. najniższa pensja netto wynosiła 1111,86 zł cena benzyny oscylowała też w okolicach 6 zł. W 2021 roku najniższa pensja netto to 2061,67 zł a w tym roku zaś 2.209,56 zł a ceny paliwa podobne do tych z 2012 !

Zgłoś
Lucjan13.01 o 16:02

To zanim jeszcze zmniejszyli podatek, on chyba nawet nie wiedzial

Zgłoś
Marta_z_Bazin13.01 o 15:02

Coraz więcej patologii co kradnie paliwo, v takim ręce powinno się uginać.

Zgłoś
blyszczak13.01 o 15:00

Zamontowac przy wyjezdzie kolce.

Zgłoś
M13.01 o 13:21

Jesteś poje.....y

Zgłoś
***** ***13.01 o 12:31

Efekt bezładu pisowskiego: ludzi nie stać na paliwo !!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube