reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
2℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Beata Kempa ws. spalarni odpadów: "trzeba jednak walczyć dalej"

Aktualności13.01 o 09:07Komentarzy: 41
Publikujemy komunika europoseł Beaty Kempy nt. spalarni odpadów w Sycowie.* * *

Drodzy Mieszkańcy Sycowa!

Po dogłębnej analizie sprawy dotyczącej budowy spalarni odpadów medycznych, pragnę zapewnić o dalszym wsparciu mieszkańców w walce o bezpieczną przestrzeń, jaką zawsze było nasze miasto. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba jestem gotowa z zapewnieniem profesjonalnej obsługi prawnej dla inicjatywy „Stop spalarni”.

Włączyłam się też zdalnie i przyglądałam się Sesji Rady Miejskiej w Sycowie. Oburzenie i emocje mieszkańców uważam za słuszne i uzasadnione. Trzeba jednak walczyć dalej i nie dać się uśpić. Walczyć do końca. Nie możemy być oszukiwani i traktowani przedmiotowo.

Łącze wyrazy osobistego szacunku i dziękuje za każdy podpis. Przypominam, że wciąż można je składać w moim biurze przy ul. Ks. Wincentego Rudy 2.

Beata Kempa
poseł do PE

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (41)

mad15.01 o 22:02

ooo, Pani Beata Kempa aktywnie działa w sprawie spalarni ;)) Podobno ma być ciekawie. Już się bałem, że inicjatywę przejmie poseł Europejskich Demokratów, zażarty zwolennik federalizacji Europy i utworzenia "superpaństwa".

Zgłoś
ole15.01 o 14:14

biedni ci samorządowcy ciągle o czymś nie wiedzą

Zgłoś
mad14.01 o 23:53

@Sąsiad, Burmistrz utracił zaufanie niektórych wyborców. To już wiemy od dawna, to był główny powód zorganizowania poprzedniego referendum. Mnie interesują te "brudy".

Zgłoś
Sąsiad14.01 o 22:56

Mieszkańcy burmistrza wybrali i mogą go odwołać. Nie pomoże zaklinanie rzeczywistości, ludzie już nie dają mydlić sobie oczu, nabierać się na gładkie słówka i okrągłe zdania. Dostał mandat zaufania i go stracił bezpowrotnie. Ci co go tak usilnie bronią niech pomyślą, że burmistrza nie będzie, ale oni dalej tu będą mieszkać, prowadzić biznesy. Jeszcze sporo brudu wyjdzie i jak wtedy spojrzą w oczy swoim sąsiadom? Miło im będzie, gdy się ludzie zaczną od nich odsuwać?

Zgłoś
Podpis14.01 o 22:02

Podobno dobrze idzie zbieranie podpisów, super fajnie :)

Zgłoś
SYCOWIANIN14.01 o 21:51

Ja tam dziękuję Pani poseł, nie chcę mieć spalarni i składowiska niedaleko mojego domu. Dziękuję i proszę o dalsze wsparcie w tej sprawie.

Zgłoś
antymad14.01 o 16:59

@mad - z tego strachu, że cię odwołają już ci się strony mylą :-) Plączesz się, gmatwasz, odpowiadasz na tym portalu osobie, która wcale tu nie pisze i zupełnie nie na temat. Melisę polecam.

Zgłoś
mad14.01 o 16:39

W Raporcie czytamy - "Teren, na którym planowana jest przedmiotowa instalacja objęty jest uchwałą Rady Miejskiej w Sycowie nr XLVII/336/2018 z dnia 28 marca 2018 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Syców. Działka nr 13/3 pod przedmiotową inwestycję znajduje się w obszarze oznaczonym jako: 5P ? tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, 73KDD ? teren drogi publicznej klasy dojazdowej". Panie Elliot, to tereny przeznaczone nie tylko pod magazyny. Na tym terenie mogą być realizowane przedsięwzięcia mogące zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, których plan nie zakazuje. Dodam jeszcze, że nie musi to być inwestycja celu publicznego.

Zgłoś
mad14.01 o 16:13

Pan Elliot: "Jeżeli Zarząd emki skieruje sprawę do dalszego procedowania, to tylko dlatego, że burmistrz nie skorzystał z przysługującego mu prawa, rozstrzygnięcia w tej sprawie na wstępnym etapie złożonego wniosku. Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, daje mu takie uprawnienie, bez możliwości zaskarżenia decyzji". Jeśli Pan Elliot wie coś więcej, to powinien przekazać szczegóły do publicznej wiadomości, pokazać zaniedbania Burmistrza w tej sprawie. Organizatorów referendum te informacje nie interesują? Burmistrz "nie skorzystał z przysługującego mu prawa, rozstrzygnięcia w tej sprawie na wstępnym etapie złożonego wniosku". Sam jestem ciekaw, co to za tajemnicze prawo.

Zgłoś
papa Kordaszewski14.01 o 10:07

do Rydzyk suweren jest zahukany i boi sie odezwać widocznie jeszcze można go obłupiać !

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube