reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
1℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Powiatowe licea i technika w rankingu Perspektyw. Jak wypadły nasze szkoły w zestawieniu?

Aktualności12.01 o 13:32Komentarzy:
"Perspektywy" opublikowały ranking szkół średnich. Jak wypadły w nim placówki z powiatu oleśnickiego?Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty czwarty. - Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych pochodzących z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO). Szkoły weryfikują jedynie listę laureatów i finalistów olimpiad, żebyśmy nikogo na niej nie pominęli ani nie przypisali do niewłaściwej placówki. Kryteria są znane, sprawdzone, oczywiste: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminów zawodowych w technikach. Nie mamy subiektywnych wskaźników typu "opinia wśród rodziców" czy "poziom zadowolenia uczniów" – bo nie da się tego wiarygodnie zmierzyć - informują autorzy rankingu.

Jak w tegorocznej edycji wypadły poszczególne szkoły z powiatu oleśnickiego? 283. pozycja w kraju i 20. w województwie przypadła I Liceum Ogólnokształcącemu im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, a II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w rankingu krajowym osiągnęło 732. lokatę oraz 45. w zestawieniu wojewódzkim. 60. pozycja w regionie i 994. w kraju przypadła z kolei Liceum Ogólnokształcącemu im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie.

Perspektywy oceniły także technika. I tak 11. lokata w województwie i 395. w kraju przypadła Technikum ZSP w Sycowie, 22. w województwie (powyżej 500. miejsca w kraju) Technikum ZSP w Bierutowie i 39. Technikum ZSZ w Oleśnicy (również powyżej 500. miejsca w kraju).

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube