reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
2℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Urwana ścieżka rowerowa i mrugające lampy na obwodnicy. DSDiK nie odpowiada

Aktualności13.01 o 08:11Komentarzy: 30
Wschodnia obwodnica Oleśnicy to długo wyczekiwania przez kierowców inwestycja. Niestety, pojawiły się pewne problemy, do których nie odniosła się dotąd Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.Konsultacje dotyczące wschodniej obwodnicy Oleśnicy miały miejsce w poprzedniej kadencji samorządu. Natomiast w 2018 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi w ciągu trasy wojewódzkiej nr 451. Prace za 38 mln zł brutto wykonywała firma Budimex S. A. Nowa trasa odciąża ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego.

Inwestycję uroczyście otwarto w grudniu zeszłego roku. Była wstęga, przemówienia i wywiady dla mediów. Jednak część mieszkańców zwraca uwagę na pewne niedoróbki, które jeszcze niedawno były widoczne.

- Na przykład droga rowerowa jest dosłownie przez krótki fragment "urwana" w okolicach ulicy Krzywoustego. Jadąc rowerem, zwłaszcza po zmroku można się zdziwić i nawet wywrócić. Mogli też pomyśleć o dociągnięciu drogi dla rowerzystów chociażby do węzła trasy S8 - mówi nasz rozmówca.

Do tego jeden z czytelników niedawno informował o mrugających światłach latarni, co może być niebezpieczne dla kierowców. Efekt przypominał dyskotekowy stroboskop. Pomimo dwukrotnego wysłania naszych wiadomości do DSDiK, nikt się do nich nie odniósł.

Zobacz też: Problem na wschodniej obwodnicy. Światła mrugają jak stroboskop [WIDEO]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

Jo14.01 o 19:30

Kołaciński rozpoczął... I tak zakonczyl

Zgłoś
mieszkaniec gminy14.01 o 08:35

może i Wójt nie wykonywał tej inwestycji ale nie dawno chwalił się nią że Gmina miała udział w kosztach jej powstania no ale jak to jest na porządku dziennym w UG nikogo nic nie obchodzi Wójt na urlopie szczęśliwy i to jest najważniejsze na zdrowie

Zgłoś
Monia14.01 o 07:16

No. Znów się Pan Bronś nie popisał. Czas na emeryturę Panie Burmistrzu.

Zgłoś
EMERYT14.01 o 05:14

Przy ulicy Wileńskiej za cmentarzem ścieżka rowerowa kończy się wjazdem wprost do rowu nie ma żadnego zabezpieczenia ciekawe kto to tak wymyślił

Zgłoś
xyz13.01 o 21:49

Jeżeli odciąża W.P. i Sudoła to w środku jest Klonowa o czym redaktor zapomniał wspomnieć.

Zgłoś
Mieszkaniec13.01 o 21:02

Pisałem kilka razy o braku ścieżki rowerowej do Świerznej to nik tego nie skomentował. Nagle wilki redaktor robi artykuł o obwodnicy i zobaczył problem. Przecież ten sam redaktor był przy otwarciu wsodniej obwodnicy i wszystko było ok. Bystrzak.

Zgłoś
C13.01 o 19:06

[email protected] - a można napisać czytelniej ??

Zgłoś
.13.01 o 18:44

Ja wszystko rozumiem. Psiocze idę na źle, lat b niedokładnie wykonaną pracę. Na instytucji cię, czy osoby bezpośrednio z tym związane. Ale nie rozumiem: Złej postawy piszących komentarze na wsp?łbratymc?w ( ziomk?w ) mieszkających w sąsiednich wioskach. 2. Trollingu, tu występującego, gdzie nie piszą osoby na stanowiskach, związane z projektem lat b władzą, lecz jedynie osoby złośliwe, lub też bardzo młode, kt?rym wydaje się, że są zabawne. Nie. Nie są. Szanujmy się, jako ludzie.

Zgłoś
Kogel13.01 o 18:44

Chos to maj gdzieś naprwy

Zgłoś
Jan beton 13.01 o 18:22

Wstęga była? Była! Zdjęcia były? Były! Lans władzy Był? Był! To do kogo te prenetensje??

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube