reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 28 stycznia. Imieniny Walerego, Radomira, Tomasza.
2℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

2021 rok pełen inwestycji w Sycowie. Nowe chodniki, drogi, remont kamienicy i nowy projekt magazynowy

Aktualności30.12.2021 o 11:33Komentarzy:
Syców zmodernizował w 2021 roku drogi i chodniki, miejskie i gminne oraz nadał nowy wygląd zabytkowej kamienicy w centrum.

Zobacz galerię zdjęćPierwsze prace przy remoncie elewacji zabytkowych kamienic w centrum miasta ruszyły już w maju tego roku. Ponad 200 letnie mury zabytkowych kamienic kryły ceglaną ścianę, którą wstępnie trzeba było osuszyć. Kolejne etapy remontu trwały aż do początku listopada, kiedy to finalnie zakończono modernizację tego okazałego budynku, który znajduje się przy trzech ulicach.

Same kamienice są teraz wizytówką miasta, a w historii samego Sycowa stanowią one jedne z najstarszych obiektów z XVIII i XIX wieku i wpisują się w zabytkowy układ urbanistyczny miasta. W jednym z nich mieści się Muzeum Regionalne oraz sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Sycowie.

W lipcu 2021 rozpoczęła się budowa pierwszej hali w nowym projekcie magazynowym w Sycowie. Pierwszy budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w 1 kwartale 2022. Cała inwestycja docelowo zaoferuje najemcom prawie 90 tys. mkw.

Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 600. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4.

Od sierpnia mieszkańcy dwóch największych osiedli domków jednorodzinnych w Sycowie z wyremontowanymi ulicami! Prawie 1100 metrów nowej nawierzchni wraz z wymianą krawężników, nowych studzienek kanalizacyjnych na ul. Rzemieślniczej oraz na ul. Starzyńskiego. - Prace remontowe trwały przez kilka miesięcy, ale dzięki dużemu zrozumieniu mieszkańców przeprowadziliśmy kompleksową modernizację nawierzchni, która długo posłuży mieszkańcom - mówi Bernadetta Murij, Naczelnik Wydziału ITI tutejszego Urzędu.

Warto zaznaczyć, że na tę wygodę w poruszaniu się po ulicy mieszkańcy czekali przeszło 30 lat. Teraz dzięki ograniczeniom prędkości ruch osiedlowy będzie odbywał się w sposób zdecydowanie bezpieczniejszy.

Z początkiem września rozpoczęła się planowana już od dłuższego czasu modernizację nawierzchni przy ul. Leszczynowej w Komorowie. Prace polegały na modernizacji sieci wodociągowej, a wartość prac szacuje się na ok. 600 tys. zł.

Warto podkreślić, że ta ulica to łącznik pomiędzy powiatową drogą prowadzącą z Sycowa do Międzyborza, a odcinkiem między Sycowem i Świętym Markiem. Zgodnie z planem, pod koniec listopada mieszkańcy mogli nową nawierzchnią dojechać do swoich posesji.

Kolejna ważna dla mieszkańców miasta inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo rozpoczęła się z końcem października. Wówczas to przystąpiono do remontu 12 przejść dla pieszych w ramach zadania pn. “Poprawa bezpieczeństwa drogowego w obrębie przejść dla pieszych w centrum miasta Syców." Zmodernizowano asfalt, oznaczono nowe pasy poziome oraz doświetlono wszystkie przejścia. Był to problem, który często pojawiał się podczas rozmów i dyskusji o bezpieczeństwie w mieście. Projekt współfinansowany był ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w formie dotacji celowej w ramach konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2021”. Wartość inwestycji wyniosła około 410 000,00 zł., z czego kwota dofinansowania to około 124 000,00 zł.

Również w drugiej połowie października rozpoczęła się przebudowa drogi w Sołectwie Zawada, a dokładniej modernizacja pobocza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 448 w miejscowości Wojciechowo Zawada. Prace w tym roku już się zakończyły. Inwestorami są Gmina Syców oraz DSDiK. Dla mieszkańców tej miejscowości to świetna wiadomość, bo pomimo dużego ruchu na tej drodze dopiero teraz udało się dograć wszystkie formalności i w końcu będzie tu bezpieczniej.

Podobną realizacją była budowa chodnika w Stradomi Wierzchniej, gdzie prace związane z modernizacją części drogi powiatowej oraz wykonaniem chodników i odwodnienia w drugiej połowie listopada były bardzo zaawansowane. Budowa chodnika w Stradomi Wierzchniej w kierunku Stradomi Dolnej zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Zobacz galerię zdjęć

materiał promocyjny

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube