reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
0℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Wilcza Piątka w lasach z KB Lupus Oleśnica [ZDJĘCIA]

Sport27.12.2021 o 17:37Komentarzy:
KB Lupus Oleśnica podsumowuje bieg Wilcza Piątka, który odbył się niedawno w naszych lasach.* * *

Jesteśmy tuż po biegu Wilcza Piątka, zorganizowanym na 15 urodziny Klubu. Na imprezie przywitała nas dość niska temperatura i bardzo dużo chmur, z których momentami lekko padało. Rozpaliliśmy ognisko, żeby można było się przy nim ogrzać. Płonące ognisko wspaniale wpisywało się w klimat leśnego biegu.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła nasza koleżanka Marta Jankowska, dając nam niezły wycisk. Bieg ten był doskonałym zwieńczeniem kończącego się właśnie sezonu biegowego i taką naszą wisienką na torcie. Jak się okazuje, nie było łatwo ją skonsumować, bo bieg był naprawdę wymagający. Trasa przebiegała w lasach między Białym Błotem a Malerzowem.

Nasze lokalne lasy też potrafią dać się we znaki biegaczom. Sama trasa obfitowała w wymagające podbiegi i crossowe urozmaicenia typu gałęzie, korzenie i błoto. Kto biegł, ten wie, że trasa mająca 5 km nie bez powodu nazywana jest również Pętlą Kata – na samym końcu trasy znajduje się ostra górka, dodatkowo posiadająca podejście z piasku – nie jest łatwo ją pokonać. Dobrze, że za nią już tylko kilkanaście metrów i jest meta. Po biegu na wszystkich czekał posiłek regeneracyjny oraz kawałek urodzinowego tortu, zrobionego przez naszą koleżankę klubową Agnieszkę Wałaszek. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy barali udział w biegu oraz serdecznie gratulujemy, a szczególnie zwycięzcom. Chcieliśmy jeszcze podziękować Lasom Państwowym, Leśniczemu Krzysztofowi Onyśko, Dorocie Furgał i dwóm Wolontariuszkom, Służbom Ratowniczym z Oleśnicy oraz sponsorom. (...)

Bardzo serdecznie Was pozdrawiamy i do zobaczenia na trasach różnych biegów w przyszłym roku. Serdeczne podziękowania składam też na ręce moich Koleżanek i Kolegów, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do tego, że Impreza się odbyła.

KB Lupus Oleśnica

* * *

Zobacz też: Galeria zdjęć KB Lupus

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube