reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
-0℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Medale dla zawodników Torpedy na pływackich mistrzostwach Polski

Sport21.12.2021 o 09:27Komentarzy:
Młodzi zawodnicy oleśnickiej Torpedy wrócili z medalami z zimowych mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w miniony weekend w Olsztynie.* * *

17-19.12.2021 r. to data Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 14 letnich w pływaniu , które odbyły się w Olsztynie. Udział w tych zawodach wzięło 571 pływaków ze 156 klubów. Torpedę Oleśnica reprezentowali dwaj zawodnicy: Wojciech Okoń i Mateusz Okoń.

Autorem medali dla Torpedy na tych mistrzostwach stał się pierwszy z wymienionych braci Wojciech Okoń. W pierwszy dzień zawodów w popołudniowym finale na 50 metrów stylem dowolnym zawodnik Torpedy zdobył srebrny medal przegrywając o jedną setną sekundy pierwsze miejsce. 50 metrów najszybszym stylem pływackim jakim jest kraul , należy do najtrudniejszych i najbardziej obleganych przez zawodników wyścigów w których nie można pozwolić sobie na żaden błąd. Tutaj zadecydował łut szczęścia. Wojciech Okoń zdobył jeszcze jeden medal w Olsztynie na 100 m stylem grzbietowym. W finałowym wyścigu zawodnik Torpedy dopłynął na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal , który jest piątym w jego karierze pływackiej, przywiezionym z najważniejszej pływackiej imprezy dla 14-latków.Brat medalisty, Mateusz Okoń także zaliczył bardzo dobre zawody w Olsztynie. Największym jego sukcesem zakończył się wyścig na 100 metrów stylem klasycznym. Mateusz na tym dystansie wszedł do finału A zajmując w nim 6 miejsce. Bardzo dobry wyścig zawodnik Torpedy rozegrał na 200 metrów stylem klasycznym. Wprawdzie do finału A nie wszedł ale świetnie popłynął w finale B . Mateusz wygrał ten wyścig i wynikowo pokonał paru zawodników z finału A.
Mistrzostwa Polski w Olsztynie dla Torpedy były bardzo udane. To kolejne zawody tej rangi z której zawodnicy naszego klubu przywożą medale. Oczywiście mogło być lepiej.

Nasz medalista Wojciech Okoń został zdyskwalifikowany w finałowym wyścigu w którym dopłynął drugi za minimalne przekroczenie 15 metrów pod wodą na dystansie 50 m grzbietowym. Z powodu niedyspozycji zdrowotnej został wycofany z finału na 50m stylem motylkowym, którym Wojtek wszedł do finału z trzecim wynikiem ale jego dwa starty były bardzo blisko siebie zatem z jednego finału musieliśmy przy jego lekkim osłabieniu zrezygnować. Jedno jest pewne, mamy świetnych, bardzo perspektywicznych zawodników i czekamy na kolejne mistrzostwa z pewnością i mistrzowskim spokojem.

Wojciech Zawadzki / UKP Torepda

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube