reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Chcą, aby Beata Kempa straciła immunitet. Jest wniosek

Aktualności6.12.2021 o 09:10Komentarzy: 47
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wniosek o uchylenie immunitetu europoseł Beacie Kempie i innym politykom. Chodzi o spot mogący zawierać treści ksenofobiczne.


Beata Kempa

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyczerpał wcześniejszą drogę prawną, dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył akt oskarżenia przeciwko politykom partii rządzącej, którzy udostępniali ksenofobiczny spot wyborczy pt. "Bezpieczny samorząd". Organizacja twierdzi, że zawierały się tam treści "nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych".

Inicjatorzy chcą, aby osoby piastujące wysokie funkcje mogły teraz odpowiadać karnie. - Informujemy Państwa, że w związku z zainicjowanym przez nas procesem karnym dotyczącym propagowania rasizmu i nienawiści etnicznej i wyznaniowej - przesłaliśmy dzisiaj cztery wnioski o uchylenie immunitetu czterem posłom Parlamentu Europejskiego. Wnioski te dotyczą: Beaty Kempy, Patryka Jakiego, Beaty Mazurek, Tomasza Poręby. Przesłanie wniosków o odebranie immunitetów stało się możliwe dzięki temu, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przed kilkoma dniami zarejestrował pod sygnaturą XIV K 878/21 nasz akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość. Sprawę poprowadzi doświadczona sędzia SSR Edyta Snastin-Jurkun - podaje OMZRiK.

- Po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych, mimo bojkotowania sprawy przez prokuraturę, skierowaliśmy do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS. Uwaga, to nie jest proces cywilny! Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, sycowianka B. Kempa w wyborach do europarlamentu zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów w powiecie oleśnickim. Zagłosowało na nią 9236 osób. Do jej biura poselskiego jeszcze w listopadzie wysłaliśmy pytanie o to, czy zechce się ustosunkować do działań OMZRiK. Odpowiedź opublikujemy, jeśli się odniesie do sprawy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

CJM6.12.2021 o 10:07

przyjdzie czas, ze w końcu ją posadzą, prędzej czy pózniej ale będzie siedzieć !

Zgłoś
ja6.12.2021 o 09:51

oby sprawiedliwości stało się zadość Tak mi dopomóż ojcze rydzyku

Zgłoś
Obiektywny6.12.2021 o 09:45

Zanim się nakręcę to obejrzę ten spot- obiektywizm Oleśniczanie-obiektywizm

Zgłoś
Masakra6.12.2021 o 09:31

Bardzo dobrze za dużo... to babsko pier....

Zgłoś
Taka prawda6.12.2021 o 09:25

Przecież Bronś nie da skrzywdzić koleżanki z koalicji. Zawsze na kawką PiSowców przyjmuje i ciepło się o nich mówi w mediach.

Zgłoś
Olki6.12.2021 o 09:24

Proszę poczytać o tym ośrodku, firma krzak, nadaje zza granicy, bo i nas czekał kryminał. Taki ośrodek.

Zgłoś
anna 6.12.2021 o 09:20

Oj ,proszę nie , gdzie pójdzie do pracy Michał jak nie będzie kasy na biuro .

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube