reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Chcą, aby Beata Kempa straciła immunitet. Jest wniosek

Aktualności6.12.2021 o 09:10Komentarzy: 47
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wniosek o uchylenie immunitetu europoseł Beacie Kempie i innym politykom. Chodzi o spot mogący zawierać treści ksenofobiczne.


Beata Kempa

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyczerpał wcześniejszą drogę prawną, dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył akt oskarżenia przeciwko politykom partii rządzącej, którzy udostępniali ksenofobiczny spot wyborczy pt. "Bezpieczny samorząd". Organizacja twierdzi, że zawierały się tam treści "nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych".

Inicjatorzy chcą, aby osoby piastujące wysokie funkcje mogły teraz odpowiadać karnie. - Informujemy Państwa, że w związku z zainicjowanym przez nas procesem karnym dotyczącym propagowania rasizmu i nienawiści etnicznej i wyznaniowej - przesłaliśmy dzisiaj cztery wnioski o uchylenie immunitetu czterem posłom Parlamentu Europejskiego. Wnioski te dotyczą: Beaty Kempy, Patryka Jakiego, Beaty Mazurek, Tomasza Poręby. Przesłanie wniosków o odebranie immunitetów stało się możliwe dzięki temu, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przed kilkoma dniami zarejestrował pod sygnaturą XIV K 878/21 nasz akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość. Sprawę poprowadzi doświadczona sędzia SSR Edyta Snastin-Jurkun - podaje OMZRiK.

- Po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych, mimo bojkotowania sprawy przez prokuraturę, skierowaliśmy do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS. Uwaga, to nie jest proces cywilny! Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, sycowianka B. Kempa w wyborach do europarlamentu zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów w powiecie oleśnickim. Zagłosowało na nią 9236 osób. Do jej biura poselskiego jeszcze w listopadzie wysłaliśmy pytanie o to, czy zechce się ustosunkować do działań OMZRiK. Odpowiedź opublikujemy, jeśli się odniesie do sprawy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

janek6.12.2021 o 12:27

Nie mogę pojąć jak ta osobnicze została europosłanką.Oj ciemnogród!

Zgłoś
Papapa6.12.2021 o 12:18

Kempa do obory papapa

Zgłoś
najpierw Grodzki6.12.2021 o 12:10

Może najpierw Grodzki, "czecia" osoba? bo za chwilę będzie rok jak Borusewicz trzyma wniosek w szufladzie!

Zgłoś
sos6.12.2021 o 12:07

Wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu kiedy ?

Zgłoś
PO,st,KOmuna6.12.2021 o 12:05

Grodzki kiedy ?

Zgłoś
Mab6.12.2021 o 12:00

Jak się zmieni władza to wróci sprawa plecaków do Alleppo i ta aktualna sprawa też zostanie wyjaśniona i to dotyczy wszystkich PISlamistów.

Zgłoś
Iga6.12.2021 o 11:44

Miękiszon, głupiszon, niedomyta

Zgłoś
antyPis6.12.2021 o 11:39

Jak złożyli wniosek do prokuratury w Sycowie jak doniesienie w sprawie rzekomej "kradzieży" przez Panią Kempę, to nie wróżę mu powodzenia.

Zgłoś
Beatka6.12.2021 o 11:00

Zatańczy ABBA Ojcze i git. Rydzol się pomodli. I po sprawie.

Zgłoś
Obiektywny6.12.2021 o 10:18

No bo skoro z urzędu- to już można się bronić- a jak pomówienie? Czytać i oglądać ze zrozumieniem. Z jednej strony walka z dziką reprywatyzacją p.Jaki., angażowanie się w sprawy uchodźców p.Kempa- według Mnie uderzono tam gdzie najbardziej boli- a może zaboli w drugą stronę? Takie moje rozmyślania.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube