reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Chcą, aby Beata Kempa straciła immunitet. Jest wniosek

Aktualności6.12.2021 o 09:10Komentarzy: 47
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wniosek o uchylenie immunitetu europoseł Beacie Kempie i innym politykom. Chodzi o spot mogący zawierać treści ksenofobiczne.


Beata Kempa

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyczerpał wcześniejszą drogę prawną, dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył akt oskarżenia przeciwko politykom partii rządzącej, którzy udostępniali ksenofobiczny spot wyborczy pt. "Bezpieczny samorząd". Organizacja twierdzi, że zawierały się tam treści "nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych".

Inicjatorzy chcą, aby osoby piastujące wysokie funkcje mogły teraz odpowiadać karnie. - Informujemy Państwa, że w związku z zainicjowanym przez nas procesem karnym dotyczącym propagowania rasizmu i nienawiści etnicznej i wyznaniowej - przesłaliśmy dzisiaj cztery wnioski o uchylenie immunitetu czterem posłom Parlamentu Europejskiego. Wnioski te dotyczą: Beaty Kempy, Patryka Jakiego, Beaty Mazurek, Tomasza Poręby. Przesłanie wniosków o odebranie immunitetów stało się możliwe dzięki temu, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przed kilkoma dniami zarejestrował pod sygnaturą XIV K 878/21 nasz akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość. Sprawę poprowadzi doświadczona sędzia SSR Edyta Snastin-Jurkun - podaje OMZRiK.

- Po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych, mimo bojkotowania sprawy przez prokuraturę, skierowaliśmy do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS. Uwaga, to nie jest proces cywilny! Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, sycowianka B. Kempa w wyborach do europarlamentu zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów w powiecie oleśnickim. Zagłosowało na nią 9236 osób. Do jej biura poselskiego jeszcze w listopadzie wysłaliśmy pytanie o to, czy zechce się ustosunkować do działań OMZRiK. Odpowiedź opublikujemy, jeśli się odniesie do sprawy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

mad6.12.2021 o 15:28

Marta, pozdrawiam ;)

Zgłoś
Marta6.12.2021 o 15:05

Dajcie spokój, ta grupa "monitorowania zachować.... " działa na zasadzie podkręcania ludzi, celem ich to jak największą liczbą wplat na ich konto. Wniosek o którym napisali jest na sztukę, bo kasa się liczy.

Zgłoś
jk6.12.2021 o 14:45

Nic Bani nie zrobią w tym kraju!!!!!!!!!

Zgłoś
Bur6.12.2021 o 14:22

Jak tej babie zabiorą imunitet to spije się w trupa ze szczęścia

Zgłoś
Wstyd6.12.2021 o 13:41

Do jasnej cholery ! Kiedy przestaniecie mi przypominać, że w naszym powiecie aż 9236 głupków na te osobę głosowało?

Zgłoś
?6.12.2021 o 13:08

Sprawa wyborów kopertowych i wydanych 700 milionów w błoto kiedy zostanie wyjaśniona i dlaczego winowajca nie został pociągnięty do odpowiedzialności?!!!!

Zgłoś
.6.12.2021 o 13:03

Kiedy wyjaśnienie sprawy Wież Srebrna Prezesa Pislandu!!!!!!

Zgłoś
P6.12.2021 o 13:01

Nie tylko ona ale cały pisowski rząd powinien stracić immunitet żeby do reszty nie zrujnowali Polski

Zgłoś
@6.12.2021 o 12:54

Sprawa Grodzkiego to jest typowe pomówienie ( ulubiony sposób działania PISoli) a sprawa w/w , Mejzy, Kamińskiego, Wąsika(natychmiast bezprawnie ułaskawionych przez Pislamskiego prezydenta) itd, to są fakty elektoracie Pisowski.

Zgłoś
oleśniczanin6.12.2021 o 12:49

Większość z DOJNEJ zmiany to ....

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube