reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Chcą, aby Beata Kempa straciła immunitet. Jest wniosek

Aktualności6.12.2021 o 09:10Komentarzy: 47
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył wniosek o uchylenie immunitetu europoseł Beacie Kempie i innym politykom. Chodzi o spot mogący zawierać treści ksenofobiczne.


Beata Kempa

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wyczerpał wcześniejszą drogę prawną, dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył akt oskarżenia przeciwko politykom partii rządzącej, którzy udostępniali ksenofobiczny spot wyborczy pt. "Bezpieczny samorząd". Organizacja twierdzi, że zawierały się tam treści "nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych".

Inicjatorzy chcą, aby osoby piastujące wysokie funkcje mogły teraz odpowiadać karnie. - Informujemy Państwa, że w związku z zainicjowanym przez nas procesem karnym dotyczącym propagowania rasizmu i nienawiści etnicznej i wyznaniowej - przesłaliśmy dzisiaj cztery wnioski o uchylenie immunitetu czterem posłom Parlamentu Europejskiego. Wnioski te dotyczą: Beaty Kempy, Patryka Jakiego, Beaty Mazurek, Tomasza Poręby. Przesłanie wniosków o odebranie immunitetów stało się możliwe dzięki temu, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przed kilkoma dniami zarejestrował pod sygnaturą XIV K 878/21 nasz akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość. Sprawę poprowadzi doświadczona sędzia SSR Edyta Snastin-Jurkun - podaje OMZRiK.

- Po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych, mimo bojkotowania sprawy przez prokuraturę, skierowaliśmy do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS. Uwaga, to nie jest proces cywilny! Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, sycowianka B. Kempa w wyborach do europarlamentu zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów w powiecie oleśnickim. Zagłosowało na nią 9236 osób. Do jej biura poselskiego jeszcze w listopadzie wysłaliśmy pytanie o to, czy zechce się ustosunkować do działań OMZRiK. Odpowiedź opublikujemy, jeśli się odniesie do sprawy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

niezależny6.12.2021 o 20:45

x- rozumku nie staje a i do szkoły pod górke było jak teraz do pracy uczciwej!!!!!!!!

Zgłoś
MojaOlesnica.pl6.12.2021 o 19:19

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
zgred6.12.2021 o 17:44

Ponad 9 tys idiotów... Sporo, ale zasłużyli na taką pyskatą niemotę

Zgłoś
Kolega z rady6.12.2021 o 17:26

Buhaha bój się becia bój ukarać ja

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 6.12.2021 o 17:17

Nie manipuluj ministrancik, TVN nie tworzy żadnego profilu tylko cytuje wypowiedź politologa i socjologa Łukasza Jurczyszyna. Jak coś cytujesz to cytuj dokładnie i podawaj źródło a nie dopisuj swoje ideologie. Co do przedmiotu sprawy, nie wiem czy pisowski materiał propagandowy spełnia znamiona wymienionego przestępstwa, niech się tym zajmą eksperci natomiast na pewno jest niskich lotów manipulacją obliczoną na pobudzanie najniższych instynktów, nienawiści rasowej i panicznego strachu w celu zmobilizowania elektoratu. Czyli typowe, prymitywne narzędzia pisowskich spin doktorów. W materiale były zbitki zamieszek z różnych lat i różnych sytuacji a w tle teksty o przestępczości seksualnej imigrantów, trochę przypominało to słynną konferencję prasową błaszczaka i kamińskiego z jakimś typem uprawiającym seks z krową :D To tak jakby zrobić spot z zadymami kiboli i powiedzieć, że tak wyglądają wszyscy Polacy, nie to tylko margines, faszystowskie bydło, które w żaden sposób nie reprezentuje Polaków :)

Zgłoś
Lol6.12.2021 o 17:14

I bardzo dobrze tylko zeby to zrobili

Zgłoś
Do mad6.12.2021 o 16:28

Pisowski ministrancik wylazł juz z nory i jątrzy!!!jadem pisowskim pluje!!!

Zgłoś
MM6.12.2021 o 16:24

Zamknąć babę i po sprawie.

Zgłoś
Tur6.12.2021 o 15:50

Nie oto chodzi żeby złapać króliczka,ale gonić go

Zgłoś
mad6.12.2021 o 15:32

TVN tworzy ksenofobiczny "profil zamachowca", straszy Francuzami o korzeniach muzułmańskich !! Takie artykuły powinny być zabronione !! "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych" nie reaguje ??? - "Paryski zamach jest wyjątkowy ze względu na to, jaka forma terroryzmu została użyta. Celem ataku nie był konkretny obiekt, czy grupa. Każdy był celem. To, co się powtarza to profil zamachowca - wykluczony społecznie Francuz, najczęściej z historią przestępczą, o korzeniach muzułmańskich, który jeszcze kilka, kilkanaście lat temu mógł najwyżej rzucać koktajlem Mołotowa w posterunek policji".

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube