reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
24℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zawiadomienie magistratu ws. ataku radnego. "Naganne, groźne zachowania"

Aktualności6.12.2021 o 08:17Komentarzy: 81
Oleśnicka policja zajmuje się sprawą popchnięcia pracownika magistratu przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem. Swoje zawiadomienie w tej sprawy skierował też urząd miasta.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

Z grona tych radnych głos w tej sprawie zabrał tylko P. Bielański, który początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer".

- Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

25 listopada informowaliśmy, poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdziła asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Dodatkowo osobne zawiadomienie skierował magistrat. - Informuję, że skierowaliśmy do organów ścigania stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Uważamy, że zdarzenie, jakie miało miejsce, zasługuje na reakcję ze strony Urzędu. Pracodawca nie mógł pozostać obojętny na naganne, czy wręcz groźne zachowania, wymierzone w stronę pracownika, jaki delegowany został do obsługi nieodbytej ostatecznie Sesji Rady Miasta Oleśnicy. Sytuacja, o jakiej mowa, miała miejsce w siedzibie Urzędu, gdzie każdy, jak się wydaje, dotychczas czuł się bezpiecznie. Ponadto, na instytucjach państwowych i samorządowych, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ciąży obowiązek powiadomienia o tym Policji bądź prokuratury. Jest to jedyna informacja, jakiej możemy udzielić w sprawie. Pozostałe czynności nie leżą już w kompetencji Urzędu. Zrealizują je stosowne organy - napisała Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]
- Radny dziękuje za słowa otuchy po oskarżeniach o popchnięcie urzędnika
- Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (81)

Bushido6.12.2021 o 20:01

Przemoc trzeba zatrzymywać w zarodku i napiętnować żeby nie dochodziło do takich tragedii jak z Adamowiczem, wtedy już jest za póżno. Na co mamy czekać, aż radny zawoła kolegów kiboli z maczetami ?

Zgłoś
Paragraf6.12.2021 o 19:55

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Przepis art. 222 naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej § 2 stosuje się odpowiednio. § 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. https://arslege.pl/zniewazenie-funkcjonariusza-publicznego-lub-organu-konstytucyjnego-rp/k1/a261/

Zgłoś
Ciekawy6.12.2021 o 19:24

Art.212 kk ścigane z oskarżenia prywatnego, policja przyjmie zawiadomienie o przestępstwie ściganym z oskarżena prywatnego i przesle materiały do sądu, no chyba,że zrobią polityczną ustawkę i oskarżyciel publiczny obejmie to ściganiem z urzędu i pewnie tak będzie,hehe

Zgłoś
Haha6.12.2021 o 18:19

Ale będzie pośmiewisko. Takiego kapiszona w prokuraturze dawno nie było. Frasyniuk który kopał policjantów został uniewinniony a co dopiero tutaj. Kabaret w tej Oleśnicy

Zgłoś
Bezradny kibol6.12.2021 o 17:30

bielanski serbinow się ciebie wstydzi idź dzieci pobij oby go ukarali

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 6.12.2021 o 17:26

Bielański nie jest świętą krową. Zaatakował fizycznie urzędnika państwowego podczas pełnienia przez niego obowiązków, to tak jak atak na policjanta na służbie i za to jest konkretny paragraf. Radny powinien znać prawo i go przestrzegać . Przemoc była, zgłoszenie na policję było, dowody są. Sprawiedliwości musi stać się zadość. Nie ma świętych krów a radni powinni świecić przykładem a nie łamać prawo.

Zgłoś
no szok6.12.2021 o 14:13

Popatrzcie lepiej jak wygląda aquaskatepark, po zimie nie będzie co zbierać. Ktoś za to zdrowo beknie, wyp.....e cztery bańki w błoto, a oni się pierdołami zajmują.

Zgłoś
...6.12.2021 o 14:03

Na co ja płacę te podatki takimi sprawami się zajmować ludzie miejcie serce jak już trwonicie moje pieniadze to chociaż dyskretnie i nie na takie głupoty.

Zgłoś
sos6.12.2021 o 13:47

Panie BIELANSKI JESTESMY Z PANEM ZMYSLAŁY BABSKA. BO TO. KŁAMCZUCHY

Zgłoś
ja6.12.2021 o 13:27

Kiedy zostanie wyjaśnione co robił i dlaczego pracownik UMO na sesji Rady, z czyjego upoważnienia był tam obecny?!!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube