reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zawiadomienie magistratu ws. ataku radnego. "Naganne, groźne zachowania"

Aktualności6.12.2021 o 08:17Komentarzy: 81
Oleśnicka policja zajmuje się sprawą popchnięcia pracownika magistratu przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem. Swoje zawiadomienie w tej sprawy skierował też urząd miasta.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

Z grona tych radnych głos w tej sprawie zabrał tylko P. Bielański, który początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer".

- Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

25 listopada informowaliśmy, poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdziła asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Dodatkowo osobne zawiadomienie skierował magistrat. - Informuję, że skierowaliśmy do organów ścigania stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Uważamy, że zdarzenie, jakie miało miejsce, zasługuje na reakcję ze strony Urzędu. Pracodawca nie mógł pozostać obojętny na naganne, czy wręcz groźne zachowania, wymierzone w stronę pracownika, jaki delegowany został do obsługi nieodbytej ostatecznie Sesji Rady Miasta Oleśnicy. Sytuacja, o jakiej mowa, miała miejsce w siedzibie Urzędu, gdzie każdy, jak się wydaje, dotychczas czuł się bezpiecznie. Ponadto, na instytucjach państwowych i samorządowych, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ciąży obowiązek powiadomienia o tym Policji bądź prokuratury. Jest to jedyna informacja, jakiej możemy udzielić w sprawie. Pozostałe czynności nie leżą już w kompetencji Urzędu. Zrealizują je stosowne organy - napisała Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]
- Radny dziękuje za słowa otuchy po oskarżeniach o popchnięcie urzędnika
- Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (81)

m7.12.2021 o 14:51

P. Bielański to najbardziej aktywny radny, zna prawo miejskie i kontruje Bronsia. Dlatego jest znienawidzony przez władzę i semaforów, którzy najwięcej tutaj piszą krytycznych opinii.

Zgłoś
Edmund Kaleciński7.12.2021 o 14:17

Naruszenie nietykalności cielesnej stanowi przestępstwo opisane w art. 217 Kodeksu karnego. Sąd oceni sytuację i dobierze adekwatną karę.

Zgłoś
Tomasz lański7.12.2021 o 09:24

Tylko w Polsce kibol zostaję radnym z parciem na szkło

Zgłoś
Czytelnik7.12.2021 o 08:06

Nienawidzę wstrętnych ryjów.

Zgłoś
racjonalista Domański6.12.2021 o 22:59

Słuchajcie i czytajcie, Pan Edmund wiele godzin temu napisał, że to jest oczywiste naruszenie nietykalności cielesnej. A on wie co pisze. Mnie to wystarczy.

Zgłoś
zadymiarz stadionowy6.12.2021 o 22:58

Dlaczego on jeszcze chodzi po wolności to niebezpieczny człowiek przekoną ł sie na własnej skórze pan Lelas Powinno sie raz na zawsze ukrócic te chuligańskie zapędy rodem z spotkań piłkarskich

Zgłoś
Paragraf6.12.2021 o 22:44

Dalsza wymiana nie ma sensu bo cię zagiąłem na jednej prostej rzeczy - chodzi tylko o naruszenie nietykalności cielesnej, nic tego nie usprawiedliwia, żadne domniemane okoliczności chyba, że mówimy o zagrożeniu czyjegoś życia czy zdrowia. Jeśli to co widzieliśmy nie było naruszeniem nietykalności cielesnej to nie wiem co jest ? Może jak by mu radny szczękę złamał lub kręgosłup wyrwał to już by spełniło znamiona, do tego mamy dążyć ? I jeżeli zachowywanie się przez radnego jak neandertalczyk ciebie nie rusza to gratuluję standardów, widocznie cofnęliśmy się właśnie do epoki kamienia łupanego w UM i niektórym to wcale nie przeszkadza. Mi niestety przeszkadza, chyba jestem nienormalny.

Zgłoś
Mab6.12.2021 o 22:37

Do@Paragraf. Do pewnego momentu deskusja była ciekawa, ale jako osoba która tak brzydzi się przemocą zrobiłeś lub zrobiłaś jednak sądze, że zrobiłeś się agresywny. Ponieważ dalsza wymiana nie ma już sensu, kończę.

Zgłoś
Paragraf6.12.2021 o 22:32

Nie mam żadnego osobistego stosunku, po prostu nie należę do kategorii ludzi, którym nie wmówisz, że czarne jest czarne. Jaki koń jest każdy widzi, niestety, nie chce być inaczej, nie moja wina, że to widziałem. Ty za to jesteś całkowicie bezstronny, prowadzisz argumenty tak, że niedługo okaże się, że Lelas chciał dokonać zamachu stanu a bohaterski Bielański mu w tym przeszkodził, oszczędź sobie :) Żadne, powtarzam, żadne "okoliczności" nie upoważniają nikogo, tym bardziej radnego do bezprawnego używania przemocy fizycznej, nie jest policjantem, nie jest agentem, ani ochroniarzem a Lelas nie stanowił żadnego zagrożenia terrorystycznego. Jeżeli radnemu coś się nie podobało, miał wątpliwości, mógł zgłosić formalną skargę na piśmie lub ustnie zgodnie z odpowiednimi procedurami a nie zachowywać się jak neandertalczyk. Proste, dotarło :) ?

Zgłoś
Mab6.12.2021 o 22:23

Do@ Paragraf. Kręcisz sie w kółko, masz już zdanie wyrobione na ten temat bo widać i czuć,że jesteś w to zaangażowany osobiście i nie chcesz podjąć żadnych argumentów. Twój sąd już wydał wyrok, taki właśnie jak wcześniej pisałeś wg PISOWSKIEJ sprawiedliwości. Jak nie jest dla ciebie ważne czyje polecenie, czy mógł to robić urzędnik i że w UMO gdzie by nie był i co robił to robi bo może, to nie dążysz do ustalenia ważnych okoliczności, decydujących to albo tego nie rozumiesz albo zła wola tobą kieruje np. osobisty stosunek do stron

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube