reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 27 czerwca. Imieniny Władysława, Maryli, Władysławy.
34℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Zawiadomienie magistratu ws. ataku radnego. "Naganne, groźne zachowania"

Aktualności6.12.2021 o 08:17Komentarzy: 81
Oleśnicka policja zajmuje się sprawą popchnięcia pracownika magistratu przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem. Swoje zawiadomienie w tej sprawy skierował też urząd miasta.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

Z grona tych radnych głos w tej sprawie zabrał tylko P. Bielański, który początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer".

- Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

25 listopada informowaliśmy, poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdziła asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Dodatkowo osobne zawiadomienie skierował magistrat. - Informuję, że skierowaliśmy do organów ścigania stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Uważamy, że zdarzenie, jakie miało miejsce, zasługuje na reakcję ze strony Urzędu. Pracodawca nie mógł pozostać obojętny na naganne, czy wręcz groźne zachowania, wymierzone w stronę pracownika, jaki delegowany został do obsługi nieodbytej ostatecznie Sesji Rady Miasta Oleśnicy. Sytuacja, o jakiej mowa, miała miejsce w siedzibie Urzędu, gdzie każdy, jak się wydaje, dotychczas czuł się bezpiecznie. Ponadto, na instytucjach państwowych i samorządowych, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ciąży obowiązek powiadomienia o tym Policji bądź prokuratury. Jest to jedyna informacja, jakiej możemy udzielić w sprawie. Pozostałe czynności nie leżą już w kompetencji Urzędu. Zrealizują je stosowne organy - napisała Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]
- Radny dziękuje za słowa otuchy po oskarżeniach o popchnięcie urzędnika
- Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (81)

Zatroskana Zosia9.12.2021 o 22:22

Czy Pan Leas już opuścił szpital? Podobno z tego zajścia ma traume do dziś i musi się leczyć

Zgłoś
czerwony pazdziernik8.12.2021 o 12:53

No to kibolowi noga sie powinęła pójdzie siedzieć ! i bedzie świety spokuj z ta śitwą rządną władzy i koryta ryjącą pod naszym burmistrzem !

Zgłoś
Spiritus Sanctus8.12.2021 o 12:17

@m - według ciebie słusznie. Ale są zasady, przepisy i procedury, a osoby funkcyjne mają obowiązki. Radny nie ma żadnych uprawnień, w żadnym przepisie, do działań których się dopuścił. Popełnił przestępstwo, tak napisał Pan Kaleciński, wczoraj o 14:17. Reszta należy do sądu i Burmistrz nie powinien tego odpuścić. O karze, po ocenie czynu, zdecyduje sąd. Wprowadzanie chuligańskich chwytów na salę obrad, gdzie stanowi się prawo, musi być karalne. Bez względu na prawa obywatelskie. To wasze usprawiedliwianie jest śmieszne i świadczy o braku kompetencji do pełnienia funkcji publicznych.

Zgłoś
m8.12.2021 o 11:03

@Panie Kaleciński. Słusznie zrobił nie dopuszczając do wyłączenia kamery. Mieszkańcy Oleśnicy mają prawo wiedzieć co się dzieje na sali obrad Rady Miasta. Bronś i jego radni gdyby mogli, to wyłączyliby kamery na zawsze. Boją się, że mieszkańcy zauważą, że głównie zabiera głos opozycja i ma coś do powiedzenia, w odróżnieniu od radnych podległych burmistrzowi Bronsiowi. Kamery powinny być włączone kilka minut przed i tyle minut po zakończeniu obrad - od tego nie padnie budżet Oleśnicy. Dlaczego Bronś boi się włączonej kamery?

Zgłoś
Kuba8.12.2021 o 05:16

Standardy rodem z gabinetu premira

Zgłoś
Ciumkacz7.12.2021 o 22:15

Eee tam, pan radny po prostu lubi chłopców. To zasłanianie kamery ciałem to tylko wymówka żeby sobie zamacać hyhyhy

Zgłoś
Edmund Kaleciński7.12.2021 o 21:15

@m - to, że radny Bielański jest aktywny, to widzimy. Natomiast w tym przypadku ten radny dowodzi, że prawa miejskiego nie zna. Nie wmawiajcie radnemu, że jest znienawidzony, a na krytykę zasługuje tak jak każdy inny. Obrazki z tej akcji pokazują, że prawdopodobnie doszło do przestępstwa, co ostatecznie ustalą konkretnie organy do tego uprawnione ? Zobaczymy. Kuriozalna za to była obrona radnego, przez radnego kolegę Michała K.: "zablokował własnym ciałem dostęp do kamery". Panie radny Kołaciński, czasy PRL-u już dawno minęły. Kiedyś zasłaniał własnym ciałem gniazdo karabinu maszynowego, Aleksandr Matwiejewicz Matrosow. Według radzieckiej propagandy, bronił kolegów, zasłaniając własnym ciałem gniazdo karabinu maszynowego, (Wikipedia). W Ratuszu nie widać żadnego zagrożenia. Ostentacyjna akceptacja takiego zachowania przez innych radnych, to jest zagrożenie...

Zgłoś
WKS ŚLĄSK ULTRAS7.12.2021 o 20:15

Kibol to brat bliźniak Quasimodo hue hue

Zgłoś
Dajcie żyć 7.12.2021 o 17:42

Kogo to interesuje czy wy naprawdę nie macie innych tematów ,typowo na mochera, żenada.

Zgłoś
, , ,7.12.2021 o 17:19

Nagły atak spawacza

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube