reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Radny Kazimierz Karpienko: niech Michał Kołaciński przeprosi za siebie

Aktualności25.11 o 19:55Komentarzy: 44
Miejski radny Kazimierz Karpienko w ostrych słowach krytykuje byłego burmistrza Michała Kołacińskiego. Publikujemy oświadczenie radnego, które wygłosił na sesji Rady Miasta Oleśnicy.* * *

Oświadczenie

Z przykrością stwierdzam, że stałem się celem personalnego ataku pana radnego Michała Kołacińskiego. Przypomnę, że w przeszłości – tu cytat - „przepraszał za to, że znalazłem się na liście Oleśnicy Razem”. Wobec powtarzających się prób poniżania mnie OŚWIADCZAM, że pan radny Kołaciński przypisuje sobie nie swoje zasługi, tym samym fałszując rzeczywistość.

Mija się z faktami ten, kto twierdzi, że zostałem zaproszony przez ugrupowanie Oleśnica Razem na jego listę wyborczą. Prawda jest taka, że pan Kołaciński zabiegał u lokalnego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości o utworzenie wspólnej listy wyborczej z Oleśnicą Razem i poparcie jego kandydatury na burmistrza. W wyniku politycznych negocjacji doszło do porozumienia. Jednym z jego warunków było umieszczenie mojej kandydatury na liście wyborczej jako reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości. Tak więc TO NIE PAN KOŁACIŃSKI DECYDOWAŁ O MOJEJ NA NIEJ OBECNOŚCI. Mógł nie przystać na warunki PiS-u, ale wówczas ta partia wystawiłaby samodzielną listę, a on sam nie uzyskałby jej poparcia w staraniach o fotel burmistrza. Musiał sobie zdawać sprawę, że jego szanse na wygraną byłyby jeszcze mniejsze niż pokazały to wyniki wyborów. A przypomnę, że pan Kołaciński je z kretesem przegrał.

Oświadczam zatem, że pan Kołaciński przeprasza za coś, na co nie miał żadnego wpływu. Po co to robi? Chęć poniżenia mnie to jedno. Ale odczytuję to także jako jego POTRZEBĘ DOWARTOŚCIOWANIA SIĘ. Pan radny usiłuje przedstawić się wyborcom jako kreator oleśnickiej rzeczywistości i polityczny rozgrywający. A jak przyglądam się temu dokładniej, to widzę, że, owszem, wykreował, ale BETONOZĘ na ulicy Wojska Polskiego, gdzie pozwolił na zlikwidowanie chodnika na rzecz dewelopera, co skutkuje poważnym zagrożeniem dla pieszych, którym wyznaczono nowe przejście w bardzo niebezpiecznym miejscu. Tuż przed wyborami zaczął w pośpiechu kreować do programu wyborczego nowy ośrodek zdrowia, ale w ciągu całej swojej kadencji nie zdążył nawet kiwnąć w tej sprawie palcem. Zapowiadał utworzenie samorządowego żłobka w CUS-ie, ale ostatecznie go nie wykreował. Mieszkańcom Rataj obiecał na zebraniu budowę nowej szkoły, ale nie zostawił w ratuszu nawet zarysu jej koncepcji. Nie wykreował też jako burmistrz rejestru umów w Urzędzie Miasta, a przecież okazało się, że kiedy już przestał rządzić, zaczęła to być najważniejsza w mieście sprawa dla jego klubu. Pan Kołaciński podkreśla przy okazji różnych świąt swój patriotyzm, a przez całą kadencję jako burmistrz nie zdążył wybudować tak potrzebnego w Oleśnicy patriotycznego pomnika, za to zburzył zabytkowy cokół innego pomnika, co do dziś jakimś cudem uszło mu płazem. Pozwolił też, by mural poświęcony Powstaniu Warszawskiemu znajdował się w miejscu niegodnym, przytłoczony przez reklamy podmiotów gospodarczych.

Mógłbym wymieniać dalej, ale już te zasygnalizowane poważne tematy pokazują, że sprawstwo pana Kołacińskiego, a także jego zaniechania, MOGĄ BYĆ PRZEDMIOTEM KRYTYCZNEJ OCENY. I wobec tego ja też – w ramach symetrycznej odpowiedzi – mógłbym za różne jego decyzje i zaniechania przeprosić. Ale oświadczam, że tego robił nie będę, bo nie uzurpuję sobie roli Jedynego Sprawiedliwego i Wszechkreatora. Niech więc pan Kołaciński – jeśli uważa się za polityka odpowiedzialnego i człowieka honoru - przeprosi oleśniczan, ale... WYŁĄCZNIE ZA SIEBIE!

Kazimierz Karpienko
radny Rady Miasta Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (44)

enre27.11 o 12:42

obawiam się, że za p.Karpienkę będą niedługo wszyscy przepraszać

Zgłoś
jb27.11 o 10:29

Panowie radni czy jesteście w stanie zająć się Oleśnicą a nie tylko sami sobą,pieniądze przecież otrzymujecie od podatników a nie od prywatnych osób

Zgłoś
Niepisowiec27.11 o 08:32

Kołaciński odejdz, twój czas miernoty, nieudacznictwa, zakłamania, obłudy już minął. Płyń razem z Krzesińską, Bielańskim w niebyt historii tego miasta

Zgłoś
Kołaciński przeproś !!!26.11 o 22:07

Kołaciński przeproś komuchu stary tak jak nakazują ci Oleśniczanie ! Na kolana i tarzaj się jak po rynku oleśnickim przed sukienkowym pedofilem !

Zgłoś
ZOMO26.11 o 21:39

Towarzyszu Kazimirrzu zamilcz ,wstydu oszczędź .Na następnej sesji pokażemy twoje dokonania w PRL

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski26.11 o 20:37

Powtórzę: "Do prawdy, ci radni zapatrzeni są w siebie. Miasto i jego mieszkańcy są im potrzebni tylko przy głosowaniu oraz płaceniu podatków, by ci mieli diety, a Jan Bronś pensję całkiem niezłą. A wokół ratusza jak był nieład, tak nadal jest, a rosarium jak nie było, tak dalej nie ma, a fasady na ul. Sejmowej nadal szczerbate, "złomowisko" przy ul. Cieszyńskiego razi koszmarem, obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa nadal osierocone, "Atol" bez obiektu hotelowego, Oleśnica bez polskiego pomnika, pozwolili na powstanie niekompletnego skateparku i to w złym wykonaniu, a teraz zapewne pozwolą na podwyżkę wynagrodzenia Janowi Bronsiowi i swoich diet."

Zgłoś
Kołaciński przeproś !!!26.11 o 16:21

Brawo pan Karpienko ! Kołaciński znokautowany jak leszcz, leży na glebie i kwiczy hahahaha bardzo dobrze, ma boleć

Zgłoś
Moniuszki26.11 o 13:26

Stary pierdziel, wnuki niech bawi a nie do polityki chamstwo

Zgłoś
Blus26.11 o 13:12

Pan Karpienko od ,,dawna na wszystkim się zna" . Do każdej partii należał. A Biecia i bokser wykiwali Kołacińskiego. I jest ok.

Zgłoś
Dorota 26.11 o 12:17

@ Zbigniew , widzisz nawet w partii PiS nie chcieli żeby Kołacinski został posłem. Kacinskiemu nie poszły wybory w 2018 roku jego kadencja to rozczarowanie i tyle . 2014 roku jak został burmistrzem od razu wszystkie drogi się rozeszły z ludźmi którzy pomagali w jego wyborach .Po sprowadzał sobie jakiś dziwnych ludzi którzy mu zle doradzali .wystarczo dac dzialac ludziom , dogadać się z politechniką i dalej rządził Kołacinski jako burmistrz a tak siedzi sobie jako zwykły radny i musi wysłuchać oświadczenia Pana Karpienki , a tak na marginesie , to tego cokołu nie powinno się niszczyć .

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube