reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Podwyżka wynagrodzenia starosty i diet radnych. Jan Dżugaj: "duże draństwo"

Aktualności25.11 o 17:44Komentarzy: 53
Projekt uchwały w sprawie podwyższenia wynagrodzenia starosty Sławomira Kapicy spotkał się ze słowami krytyki ze strony radnych Platformy Obywatelskiej. Jak głosowała rada?


Samorząd podjął decyzję ws. wynagrodzenia starosty

Dzisiaj odbywa się Rady Powiatu Oleśnickiego, na której samorządowcy podejmowali decyzję o podwyżce swoich diet wraz z wyrównaniem oraz wynagrodzenia dla starosty Sławomira Kapicy. Według obecnie obowiązującej uchwały, zarabia on 4800 zł, do tego należy doliczyć dodatek funkcyjny w wysokości 2100 zł i dodatek specjalny - 2760 zł.

Po zmianie wynagrodzenie zasadnicze miałoby wynieść 9800 zł, a dodatek funkcyjny 3450 zł. Dodatek specjalny - 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 3975 zł. Wszystkie podane kwoty są brutto.


Część radnych krytykowała projekt uchwały

- Uważam, że pan starosta Sławomir Kapica ma za niską pensję. Ale zastanawiam się czy w tej sytuacji podwyżka jest uzasadniona - komentował radny Tomasz Kołaciński (Koalicja Obywatelska) i wyraził obawy o to, jak to odbiorą wyborcy. Uważa, że podwyżka nie powinna być takiej wysokości.

- Mamy wyrazić zgodę, żeby starosta otrzymywał około 20 tysięcy złotych? (...) Proszę wskazać w uzasadnienie, jakie to efekty pracy mówią o tym, aby dać prawie maksymalną podwyżkę? - pytał Józef Szmaj (KO). Apelował o zwrócenie uwagi na bieżącą sytuację powiatu i kraju.

Były starosta Jan Dżugaj (KO) nie chciał oceniać pracy zarządu, ale odniósł się do podwyższania diet. - To jest naprawdę duże draństwo. Przepraszam za kolokwialne określenie, ale to jest draństwo. Tak się nie robi, tak się nie powinno robić - powiedział.

- Tak, jestem w tej grupie osób, które twierdzą, że stanowisko starosty powiatu oleśnickiego jest niedowartościowane w zakresie wynagrodzenia. I dzisiaj składam wniosek o to, aby tej uchwały nie rozstrzygać sesji, powrócić na najbliższej - dodał. Uważa, że kontrpropozycja powinna zawierać podwyżkę rzędu 20% i zsumować średnie podwyżki wynagrodzeń pracowników starostwa.

Radczyni prawna starostwa odpowiedziała, że ustawowe widełki wynagrodzeń są inne niż chce tego radny Dżugaj, stawiając na określone procenty dotyczące przeciętnego wynagrodzenia. Wniosek byłego starosty o nieprocedowanie projektu uchwały został odrzucony. W sprawie wyższego wynagrodzenia dla starosty 14 radnych głosowało "za", 2 było przeciwnych, a 5 wstrzymało się od głosu.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (53)

Zibi29.11 o 05:25

Pisiorom ciągle mało skubia budżet ile tylko mogą a inwestycje mają w dupie

Zgłoś
Svenson.28.11 o 18:58

Taka podwyżka? Pewno za ten super stan dróg w powiecie.(śmiech)

Zgłoś
Pawel27.11 o 23:58

No ida ostro

Zgłoś
uriro27.11 o 10:13

Ponownie "zła" Platforma Obywatelska w ramach Koalicji Obywatelskiej psuje przekaz szczęścia i dobrobytu Powiatu.Wszyscy przeciwni większym pensjom skazują radnych na niebyt w dobie inflacji i podwyżek. Ale czy wyborcom PIS to przeszkadza? Chyba nie :) Zagłosują ponownie. Będzie można podbić do 30 tyś :)

Zgłoś
Next27.11 o 02:24

Podwyżka dla Kapicy, podwyżka diet radnych. Gębuś tobie się należy? Ty chłopie zrób porządek w pierwszej kolejności na własnym podwórku.

Zgłoś
realista26.11 o 20:21

"przecież to im się należy" grzmiała z mównicy sejmowej Beata Szydło., suweren wybrał PiS, i ma PiS. Przecież to im się należy. A tych dwóch (dwoje) to jacys dziwni wg PiSu. ,

Zgłoś
dera26.11 o 17:22

same knury . jak wam nie wstyd kapici i reszta po za tymi dwoma odwołać tych prostych ludzi chapiących kasiorę

Zgłoś
CCCCCC26.11 o 11:37

panowie , nie pierd.olcie się - 30% to dla frajerów, 100% podwyżki sobie dajcie, no w końcu jesteście "wybrańcami" narodu

Zgłoś
Urszula26.11 o 11:15

Wstydu nie macie, ciągle Wam mało. Lizusów nigdy nie brakuje, może coś się dla siebie ukręci. Czy Wy macie pojęcie jak niektórzy ludzie żyją, ale mało Was to obchodzi, liczycie się tylko Wy ! Żenada

Zgłoś
;-)26.11 o 09:03

Bronś uwielbia kastratów typu Kapica czy Horbacz...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube