reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-2℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

MOKiS zaprasza na spektakl baletowy dla całych rodzin pt. "Śpiąca Królewna"

Kultura26.11 o 07:40Komentarzy:
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na spektakl baletowy dla całych rodzin "Śpiąca Królewna".* * *

Zapraszamy 4 grudnia o godzinie 18.00 do Sali widowiskowej MOKiS na niesamowity spektakl z elementami baletowymi "Śpiąca Królewna".

Bilety w cenie 40* zł do nabycia w systemie BIilety24.pl od 19.11.2021 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +3 zł).

Informacja o spektaklu

Barokowa bajka baletowa, "Śpiąca Królewna" w adaptacji Artystów Teatru Wielkiego to opowieść tańcem i pantomimą bajki Charlesa Perraulta pod tym samym tytułem.

Libretto zostało oparte o oryginalną bajkę, jednak na potrzeby sceniczne zostało częściowo zmienione i tak uplastycznione, aby wyraźniej pokazać odbiorcy taniec epoki baroku. I tak mamy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV, a także pantomimę w tle z muzyką z tamtego okresu.

Zarówno stroje, jak i gesty są typowe dla epoki króla słońce - a zatem bajka poprzez adaptacje staje się bardziej tu i teraz w świecie dworu i wszechobecnego ceremoniału i etykiety.
Zarówno role solowe, jak i obecność powracającego słońca i księżyca są typowy dla epoki baroku motywem przemijania, które znajdowało swój wyraz w filozofii epoki. Bajka jest tak skonstruowana, że jej odbiorcą może być zarówno małe dziecko, jak i osoba dorosła. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.
Obejrzyj zapowiedź.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube