reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Nie podniosą wójtowi wynagrodzenia. Na wniosek radnej wycofano się z głosowania

Aktualności25.11 o 15:21Komentarzy: 85
Gminni radni nie będą głosowali za podwyżką wynagrodzenia dla wójta. Większość samorządowców pozytywnie zaakceptowała wniosek Agnieszki Podobińskiej.


Radna Agnieszka Podobińska i wójt Marcin Kasina

Na mocy uchwały mającej związek z odgórnymi przepisami, w 2018 roku doszło do obniżek wynagrodzeń w samorządach. Przez to zarobki wójta Marcina Kasiny spadły do około 10 tysięcy złotych miesięcznie. Jednak prawo w tej kwestii ostatnio się zmieniło. Dlatego na dzisiejszej sesji Rada Gminy Oleśnica miała podjąć decyzję o możliwej podwyżce z wyrównaniem od sierpnia tego roku.

Według założeń, Marcin Kasin miałby otrzymywać 10 250 zł wynagrodzenia zasadniczego i 3150 zł dodatku funkcyjnego. Do tego miałby też "dodatek specjalny ze względu na zakres wykonywania zadań i charakter pracy na stanowisku wójta w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego". Daje to łącznie ponad 17 tysięcy złotych miesięcznie, nie uwzględniając dodatku za staż pracy, którego wysokości nie podano. Nieoficjalnie mówi się o całościowym wynagrodzeniu rzędu 20 tysięcy złotych. Wszystkie podane kwoty są brutto.

Na wniosek radnej Marty Barskiej samorząd głosował za wycofaniem punktu związanego z wyrównaniem diet radnym. Z kolei Agnieszka Podobińska chciała, aby nie doszło do procedowania kwestii podwyższenia wynagrodzenia dla Marcina Kasiny. Oba wnioski zostały zaakceptowane większością głosów, co oznacza, że uchwały nie będą dzisiaj procedowane.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (85)

Alek29.11 o 08:29

Panie radny D. módl się za nami grzesznymi. Chodzicie we dwójkę z drugim radnym B z rozancem a serca wasze zżera nienawiść. Wasz bóg to widzi i nie zapomni na sądzie ostatecznym

Zgłoś
xyz28.11 o 21:10

i tak radni będą musieli podnieść wójtowi wynagrodzenie do minimum ok. 14 tyś zł bo tak wymaga od Rady ustawodawca. Jak tego nie zrobi Rada to Rada naruszy prawo.

Zgłoś
Janusz28.11 o 13:53

Brawo radni myślący praworządnie! Bądźcie czujni i uważni, wyborcy Wam podziękuja za odwagę w oddzielaniu ziarna od plew!

Zgłoś
Yyy27.11 o 08:34

Jak PiS daje sobie podwyżki to jest Oki ????

Zgłoś
O26.11 o 18:48

Do o wiemy ze to ty sama siebie komplementujesz wstyd .

Zgłoś
O26.11 o 18:40

Brawo pani Barska. Są jednak radni z poczuciem przyzwoitości

Zgłoś
Mieszkańcy 26.11 o 11:54

Jej tylko jedno wychodzi Wazelina

Zgłoś
Mieszkaniec26.11 o 10:11

Martunia jak chciala zablysnac w oczach wyborcow przykro mi dziewczyno ja tego nie kupuje

Zgłoś
Proste26.11 o 10:00

Wyborca ,zgadza się.tylko nie dostanie tyle ile chce a tyle ile wynosi minimum.

Zgłoś
Wyborca wojta26.11 o 09:52

Czym sie podniecacie to ,że kwestia procedowania podwyzszenia wynagrodzenia wojta i radnych zostala usunieta z porzadku obrad nie oznacza ze nie bedzie poruszana na kolejnej sesji te podwyzki i tak beda sa uregulowane na mocy nowej ustawy .

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube