reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Pijany kierowca ciężarówki na trasie S8. Miał ponad 2 promile!

Aktualności25.11 o 14:57Komentarzy: 3
Dużo szczęścia mieli inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w niedzielę podróżowali popularną "ósemką" w kierunku Warszawy, wszystko dlatego, że byli tam też wrocławscy funkcjonariusze. Właśnie tą trasą poruszał się nietrzeźwy obywatel Białorusi, który kierował zespołem pojazdów. Był nietrzeźy.O tym, że nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie na drodze, nie trzeba nikomu przypominać. Cały czas może dziwić to, że mimo poważnych konsekwencji, jakie niesie za sobą takie zachowanie, nadal zdarzają się osoby, które ruszają w drogę „na podwójnym gazie”. Do tego niechlubnego grona trzeba zaliczyć także 38-letniego obywatela Białorusi, który w niedzielę wsiadł za kierownicę zestawu pojazdów, mimo znacznej ilości alkoholu w organizmie.

Na szczęście w porę jego niebezpieczną jazdę zauważyli funkcjonariusze ogniwa wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej. Tego dnia obsługiwali zdarzenie drogowe na drodze S8 i już mieli kierować się w stronę dolnośląskiej stolicy, kiedy ich uwagę zwrócił kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą. Kierujący nie potrafił utrzymać pojazdu na swoim pasie ruchu, czym stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników tej popularnej trasy.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając mu znak do zatrzymania się. Kierujący jednak nie zrobił tego. Funkcjonariusze odpowiednim manewrem uniemożliwili innym użytkownikom wyprzedzania tego pojazdu, co mogłoby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście już po chwili kierowca ciężarówki zatrzymał się na pasie awaryjnym.

Mundurowi byli zmuszeni użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego, ponieważ mężczyzna nie chciał opuścić kabiny pojazdu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie! Został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do najbliższej jednostki Policji, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Teraz sprawą skrajnie nieodpowiedzialnego obywatela Białorusi zajmie się sąd. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Gdyby nie odpowiednia reakcja wrocławskich policjantów, cała sytuacja mogła zakończyć się kolejnym zdarzeniem z udziałem nietrzeźwego kierującego.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan / KMP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

Vghh26.11 o 14:56

Bydle

Zgłoś
antyPiS25.11 o 21:33

Odpowiednia reakcja? Powinni zastrzelić uja

Zgłoś
PdP25.11 o 19:07

Ee tam. Ważne, że książąt orientu nie przewoził

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube