reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
-0℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Radny Bielański popchnął pracownika urzędu miasta. Sprawą zajęła się policja

Aktualności25.11.2021 o 11:19Komentarzy: 119
Oleśnicka policja zajmuje się sprawą popchnięcia pracownika magistratu przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem. Incydent nagrały kamery znajdujące się w sali obrad urzędu.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

Z grona tych radnych głos w tej sprawie zabrał tylko P. Bielański, który początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer".

- Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

Z informacji uzyskanych przez redakcję portalu MojaOlesnica.pl wynika, że poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdza asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]
- Radny dziękuje za słowa otuchy po oskarżeniach o popchnięcie urzędnika


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (119)

jaja jakieś25.11.2021 o 12:10

Ale przecież to Lelas bezprawnie chciał wyłączyć kamerę rejestrującą nadzwyczajną sesję Rady Miasta. To Lelas powinien mieć problem, no i jego pryncypał.

Zgłoś
ts balbinka25.11.2021 o 12:09

bardzo dobrze ukarać go i to porządnie popychać to sobie może swoich kolegów kibiców pajaców albo bezradnego burmiśia. serbinóiw się za ciebie wstydzi !!

Zgłoś
m25.11.2021 o 12:09

Gdyby Bielański go popchnął leżałby na podłodze. Paranoja - w tramwaju, autobusie jestem niekiedy popychany i nie zgłaszam policji.

Zgłoś
GIZELA25.11.2021 o 11:58

DRAMAT!! nie idę na żadne następne wybory, jeden wilki cyrk, Pan Lelas nie wie jak na siebie uwagę zwrócić..?? Może coś merytorycznego powie, co zrobił w ostatnim miesiącu..? Proponuję, by każdy radny zdawał sprawozdanie ze swojej działalności na rzecz mieszkańców..., a nie bicie piany i nie wiadomo co..??

Zgłoś
Anna25.11.2021 o 11:57

Taaaak!!! Rozliczać radnych indywidualnie !!! W samorządach głosujemy bezpośrednio a nie na listę wyborcza !!!

Zgłoś
Ratuszowe przedszkole 25.11.2021 o 11:57

Prowokacja jak nic, widać jak na dłoni że Lelas się cieszył. A teraz płacze. Płakać to zaraz będą mieszkańcy, jak Bronś ogłosi podwyżki a oczywiście jego radni to przyklepią. Bez mrugnięcia

Zgłoś
...25.11.2021 o 11:56

Już kiedyś pisałem - kibic , gdyby trafił na mnie - film był by o wiele ciekawszy :-). A co do podwyżek podatku od nieruchomości - czekam jak p. Żyła i p. Kasprzyszak i p. Wójcik zagłosują. Wszystkich trzech znam osobiście , i wszystkim trzem podziekuje adekwatnie do tego jak zadbają o mój stan portfela...

Zgłoś
Zbyszek25.11.2021 o 11:54

Temat zastępczy Ratusza. Prokuratura będzie miała problem. Bo to kwestia czy radny zamierzał dokonać czynu zabronionego czy działał w dobrej wierze próbując zasłonić dostęp do kamery. Przyjmując argumentację rzekomo pokrzywdzonego po każdym kontakcie z komunikacją zbiorową powinno się składać takie zawiadomienie w prokuraturze. Nie mówiąc o tym jak trzeba przytrzymać dziecko aby go np zaszczepić.

Zgłoś
Obserwator25.11.2021 o 11:54

do K: nie porównuj zachowania dzieci ze szkolnego korytarza, szatni czy boiska do zachowania dorosłych ludzi na sali obrad Urzędu Miasta, podobno odpowiedzialnych ludzi - okazało się że słowo ODPOWIEDZIALNOŚĆ nie wszyskim jest znane. I jeszcze pytanie do ciebie K: czy twój etap rozwoju jest na poziomie Bielańskiego?

Zgłoś
Jacek Przypadek 25.11.2021 o 11:50

Czyżby przypadek , że tą informacje MO przedstawia 2 godz przed sesją , aby przykryć podwyżkę od nieruchomości , za która zapłacą przedsiębiorcy i mieszkańcy

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube