reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Radny Bielański popchnął pracownika urzędu miasta. Sprawą zajęła się policja

Aktualności25.11.2021 o 11:19Komentarzy: 119
Oleśnicka policja zajmuje się sprawą popchnięcia pracownika magistratu przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem. Incydent nagrały kamery znajdujące się w sali obrad urzędu.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

Z grona tych radnych głos w tej sprawie zabrał tylko P. Bielański, który początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer".

- Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

Z informacji uzyskanych przez redakcję portalu MojaOlesnica.pl wynika, że poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdza asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]
- Radny dziękuje za słowa otuchy po oskarżeniach o popchnięcie urzędnika


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (119)

to ja POLSKA27.11.2021 o 20:37

tuman z boku co to

Zgłoś
ORK Z ZAJĘCZĄ WARGĄ27.11.2021 o 19:05

Fffo fffo ? Foftaw tą kamerę !! Fffo ffo fo ffo

Zgłoś
MojaOlesnica.pl27.11.2021 o 17:06

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
ja27.11.2021 o 17:05

Lelas a raczej laluś

Zgłoś
rudeboy27.11.2021 o 00:00

Bielański złamał prawo i powinien za to beknąć. Niby czemu nie, nie ma świętych krów. Zresztą popatrzcie na tą facjatę, wygląda jak degenerat.

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 26.11.2021 o 21:49

To jest dla ciebie śmieszne ministrancik ? Wy naprawdę macie jakieś spaczone "poczucie humoru", dlatego nie dziwi mnie , że tak odwracacie kota ogonem zażarcie bronicie księży pedofilów. Gdzie tu masz manipulacje, w którym miejscu ? Przecież film jest dostępny, masz oczy ? Tak, na paradzie pseudo niepodległości faszyści podpalali sklepy i domy, wybijali szyby kostką brukową i walczyli z policją, czy może te zdjęcia i nagrania to deep fake z TVNu XD ? Bielański użył przemocy aby uniemożliwić pracę urzędnikowi UM - taka jest prawda. Bagatelizowanie przemocy jest typowe dla środowisk ultra prawicowych i faszystowskich, nic nowego - wynoszą to z domów i stadionów tyle, że to nie zwalnia z przestrzegania prawa. Koniec kropka. Wiem, że ciężko jest ci to zrozumieć bo prawdopodobnie sam jesteś skażony taką samą patologią społeczną, może nawet jako ministrant wyrobiłeś w sobie mechanizm obronny nazywany syndromem sztokholmskim, więc dam ci przykład, który łatwiej przetrawisz. Wyobraź sobie , że podczas mszy jakiś parafianin 2 razy większy od księdza wstaje z ławki, podbiega do niego , odpycha go od ołtarza i mówi - nie zrobisz tego i nie pozwala dokończyć nabożeństwa. Jest przemoc czy nie ma czy nie ma ministrancik :) ?

Zgłoś
SZOK26.11.2021 o 21:28

Właśnie radny Siedlecki z Koalicji Obywatelskiej na profilu Facebook opublikował materiał jak burmistrz Bronś ustawią dziennikarzy. Wali po karku.To jest SZOKUJĄCe

Zgłoś
mad26.11.2021 o 21:16

Posłanka Polska 2000 o Marszu Niepodległości - "Podpalenia były w zeszłym roku i podpalenia były, racami, prywatnych mieszkań, kiedy wypadało szkło z tłuczonych szyb jak podczas "nocy kryształowej". To nawiązanie do najgorszych czasów, jakie pamiętamy z historii." To taka sama manipulacja faktami, jak teraz w Oleśnicy. Szpital, teraz policja ??? Niech ktoś jeszcze "złoży doniesienie" do TVNu, że radny faszysta w czasie sesji rady pobił pracownika urzędu ;))

Zgłoś
urzednik miejski26.11.2021 o 17:39

@ Zbyszek tłuszcza pisowska rządzi i dalej ludzie emigruja zarobkowo z dobrobytu pisowskiego ? lecz sie człowieku na nogi bo na głowe juz za późno !

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 26.11.2021 o 16:17

@ Zbysiu, ale intencje radnego widać jak na dłoni na filmiku. Były złe, chciał przeszkodzić w pracy urzędnikowi UM i zrobił to używając siły fizycznej, doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i zastraszenia urzędnika UM, takie są fakty. Dlaczego Lelas miałby uważać na reakcję radnego i jak miałby uniknąć kontaktu z ok 50 kilo cięższym człowiekiem ? Zadaniem urzędnika miejskiego jest wykonywanie swojej pracy a nie robienie uników jak na ringu czy stadionie, to Bielański był tutaj agresorem i to on złamał prawo. Za to jest konkretny paragraf - § 2. Przepis art. 222 naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej . https://arslege.pl/zniewazenie-funkcjonariusza-publicznego-lub-organu-konstytucyjnego-rp/k1/a261/

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube