reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Rząd zabezpieczył środki na remont oleśnickiego dworca PKP! Kiedy ruszą prace?

Aktualności25.11 o 06:02Komentarzy: 14
Jak poinformowali przedstawiciele kolei, rząd zabezpieczył środki w przyszłorocznym budżecie na remont oleśnickiego dworca PKP. Kiedy fizycznie mogą rozpocząć się prace?Wczoraj odbyło się posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury Rady Miasta Oleśnicy. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele PKP - Bartosz Mazur oraz Paweł Kośmicki. Jak usłyszeliśmy, rząd zdecydował o zabezpieczeniu środków na remont oleśnickiego dworca w przyszłorocznym budżecie. Chodzi o przyjęte prowizorium budżetowe.

- Jesteśmy na ostatniej prostej do podpisania porozumienia (z oleśnickim samorządem w zakresie użytkowania obiektu po remoncie – przyp. red.) z miastem. W przyszłym roku odbędzie się wybór firmy przygotowującej program funkcjonalno-użytkowy. To następnie będzie podstawą do wyłonienia wykonawcy - mówi P. Kośmicki, który dodaje, że w przypadku oleśnickiego dworca nie możemy mówić o „remoncie”, a o „całościowej i gruntownej przebudowie budynku”. - Nie mówimy o remoncie ani odświeżeniu - zadeklarował.

Część budynku dworca po wykonanych pracach będzie użytkowana przez samorząd na podstawie umowy dzierżawy. Jednak do czasu rozpoczęcia remontu miasto musi zapewnić mieszkania zastępcze osobom, które obecnie zamieszkują w lokalach powyżej pierwszej kondygnacji obiektu.

- Spotkaliśmy się z mieszkańcami. Zapewnienie mieszkań jest po stronie samorządu i my takich mieszkań obecnie poszukujemy - poinformowała Edyta Małys-Niczypor, zastępca burmistrza Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (14)

,żyd25.11 o 08:15

Jak by PIS w Oleśnicy rządził to by latami było jak jest

Zgłoś
Koń25.11 o 08:14

Brawo Brąś.

Zgłoś
25.11 o 07:38

Biedni ludzie nie wrucą już do swoich mieszkań brąś ich wyhu. Ja

Zgłoś
.25.11 o 07:35

Dobrze, że Kolej przejęła inicjatywę, Bronś kolejne lata mamiłby wszystkich przejęciem Dworca przez miasto i byłoby z tego wielkie G.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube