reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Rząd zabezpieczył środki na remont oleśnickiego dworca PKP! Kiedy ruszą prace?

Aktualności25.11 o 06:02Komentarzy: 14
Jak poinformowali przedstawiciele kolei, rząd zabezpieczył środki w przyszłorocznym budżecie na remont oleśnickiego dworca PKP. Kiedy fizycznie mogą rozpocząć się prace?Wczoraj odbyło się posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury Rady Miasta Oleśnicy. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele PKP - Bartosz Mazur oraz Paweł Kośmicki. Jak usłyszeliśmy, rząd zdecydował o zabezpieczeniu środków na remont oleśnickiego dworca w przyszłorocznym budżecie. Chodzi o przyjęte prowizorium budżetowe.

- Jesteśmy na ostatniej prostej do podpisania porozumienia (z oleśnickim samorządem w zakresie użytkowania obiektu po remoncie – przyp. red.) z miastem. W przyszłym roku odbędzie się wybór firmy przygotowującej program funkcjonalno-użytkowy. To następnie będzie podstawą do wyłonienia wykonawcy - mówi P. Kośmicki, który dodaje, że w przypadku oleśnickiego dworca nie możemy mówić o „remoncie”, a o „całościowej i gruntownej przebudowie budynku”. - Nie mówimy o remoncie ani odświeżeniu - zadeklarował.

Część budynku dworca po wykonanych pracach będzie użytkowana przez samorząd na podstawie umowy dzierżawy. Jednak do czasu rozpoczęcia remontu miasto musi zapewnić mieszkania zastępcze osobom, które obecnie zamieszkują w lokalach powyżej pierwszej kondygnacji obiektu.

- Spotkaliśmy się z mieszkańcami. Zapewnienie mieszkań jest po stronie samorządu i my takich mieszkań obecnie poszukujemy - poinformowała Edyta Małys-Niczypor, zastępca burmistrza Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (14)

Czytelnik26.11 o 00:22

Wojsko ma sześć mieszkań na sprzedaż. Miasto niech zakupi i już będą mieli sześć dla mieszkańców stacji.

Zgłoś
pasażer25.11 o 15:26

W budynku dworca zrobić market to będzie mógł handlować w niedzielę i być może miasto nie będzie musiało do niego dopłacać! Może być też kręgielnia...

Zgłoś
Paskudny Anonim25.11 o 13:57

Pan malkontent dwojga imion Kowalski jak zwykle szuka dziury w całym. Argument ?kto będzie podejmował takie wyprawy? jest niedorzeczny. Cóż, jak zwykle chodzi o to, by się do czegokolwiek przyczepić.

Zgłoś
Koci jebaka25.11 o 12:17

kołacińki a jednak się dało się coś załatwić w tej sprawie buhahaha a twierdziłeś z bezradnym łysym ze nic się nie da zrobić w sprawie dworca

Zgłoś
Jan beton25.11 o 12:03

Edytko jak to poszukujecie mieszkań? Przecież burmistrz deklarował remont już 3 lata temu, to wtedy mieszkańcy nie potrzebowali mieszkań zastępczych??

Zgłoś
Aha25.11 o 11:34

A co z obiektami koło dworca ? Czy znając życie dworzec zrobią a reszta będzie straszysz ?

Zgłoś
.25.11 o 10:01

Brona chodził w kampanii i obiecywał remont dworca!

Zgłoś
urzednik miejski25.11 o 09:43

@Krzysztof te twoje wypociny juz nie są śmieszne lecz tragiczne ! Możesz z tym obciążeniem żyć, czy nie ma na twoją przypadłość skutecznego leku wobec urzędującego burmistrza ?

Zgłoś
jb25.11 o 09:27

burmistrzu trzymaj się z dala od dworcabo znowu podatnicy będą musieli płacić za twoje fanaberie

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski25.11 o 09:22

I po raz kolejny Jan Bronś ze swoją świtą wkręcają Oleśnicy kolejny balast, a potem będzie: "płacz i płać". Miejski budżet Jan Bronś traktuje jak gumę od ... Kiedyś pęknie. Tylko wówczas Jan Bronś będzie się śmiał na tarasie swojej willi w ciepłych kapciach jako zrelaksowany emeryt, któremu emeryturka urosła ze społecznych podatków. Chce tam mieć inkubator przedsiębiorczości! Cóż za kuriozum. To trzeba było uczynić wiele lat temu, wspierając aktywność młodzieży ZSP tworzących Młodzieżową Akademię Przedsiębiorczości. MOKiS2? Czy rzeczywiście młodzież i seniorzy będą chcieli podejmować takie wyprawy? Dzieje się to samo jak było przy kładce i innych przedsięwzięciach samorządowych - Jan Bronś nie pyta mieszkańców Oleśnicy, nie przeprowadza badań rynkowych.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube